Początek roku szkolnego 2020/2021

Początek roku szkolnego 2020/2021 - to ważna data w kalendarzu każdego ucznia i rodzica, zwłaszcza, że ostatni semestr dzieci i nauczyciele spędzili w domach z powodu nauczania zdalnego.

W nowym roku, uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Pierwszy dzień rozpoczął się tradycyjnie od uroczystego apelu.  Jednaka zamiast jednego apelu  dla całego Zespołu Szkół były aż trzy, na których przywitaliśmy kolejny rok nauki. Następnie, wychowawcy w klasach przekazali swoim podopiecznym najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole. Pierwszego dnia w szkołach nie są przeprowadzane zajęcia dydaktyczne. Uczniowie rozpoczną regularną naukę dopiero w środę 2 września. Oznacza to, że 1 września możemy się jeszcze cieszyć z ostatnich chwil letnich wakacji.

  Koło Łowiecki ,,Orzeł” z Nowego Miasteczka organizuje co roku akcje zbiórki kasztanów i żołędzi w ramach pomocy dzikim zwierzętom. Wsparcie jest im szczególnie potrzebne w okresie zimowym, kiedy w lasach brakuje pokarmu. Myśliwi przekazali nagrody trzem klasom ( IC, 5B, 6B), które zebrały najwięcej. Warto zatem w trakcie jesiennego spaceru pozbierać rozrzucone żołędzie i przynieść je do szkoły.