Wycieczka do Wrocławaia

Dnia 12.09.2017 r., we wtorek, uczniowie klasy 7 B wyjechali do Wrocławia. Oprócz zwiedzania Ostrowa Tumskiego wraz z Mauzoleum Piastów Śląskich (wrocławskich i opolskich) w klasztorze sióstr Urszulanek, uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w dwóch rodzajach godzinnych warsztatów edukacyjnych.

Pierwsze z nich - polonistyczne dotyczyły Rękopisu Adama Mickiewicza oraz historii dworu szlacheckiego w narodowym dziele Mickiewicza i miały miejsce w Muzeum Pana Tadeusza, w budynku Ossolineum, w kamienicy Pasaż pod Błękitnym Słońcem, w zachodniej pierzei wrocławskiego Rynku. Uczniowie oprócz humanistycznych warsztatów naukowych mieli okazję zwiedzić dwie sale poświęcone epoce romantyzmu oraz zapoznać się ze stylem życia bohaterów Pana Tadeusza (m.in. z zasadami doboru ubioru wśród różnych warstw społecznych w tamtych czasach). 

Drugie warsztaty, zatytułowane "Siła wody", dotyczyły zupełnie odmiennej dziedziny nauki - fizyki i odbyły się w Hydropolis, w multimedialnym muzeum wody, mieszczącym się nad Odrą, w pobliżu kampusu Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie klasy 7 B najpierw mieli okazję przebrać się w białe fartuchy i zapoznać się ze sprzętem laboratoryjnym a następnie, podzieleni na grupy, wzięli udział w trzech eksperymentach fizycznych, przygotowanych przez pracowników Hydropolis. Ponadto, mieli okazję zwiedzić poszczególne sale Hydropolis: Planetę Wody i Głębiny, Ocean Życia oraz Człowiek i Woda. W Strefie Relaksu, zaprojektowanej jako ogród pełen roślinności, uczniowie mogli odpocząć leżakując na świetlistych leżakach i wsłuchując się w relaksującą muzykę.

Jednodniowa wycieczka do Wrocławia obok walorów edukacyjnych była również świetną okazją do integracji zespołu klasowego na początku nowego roku szkolnego 2017/2018.

M. Zientek