Gimnazjum

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka 10 grudnia w LO

Zdjęcia z 10 grudnia. Fotorelacja z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w Liceum Ogólnokształcącym. Autorką zdjęć jest Pani Marta Zientek

 

10 GRUDNIA Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w LO

Każdego roku 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Ustanowiony został przez ONZ w 1950 roku, upamiętniając rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dwa lata wcześniej. 10 grudnia br. uczniowie klas I i II LO aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. SU, wspólnie z Panią Martą Zientek, zorganizował szkolny happening pt. "Walcz o swoje prawa!". Ponadto, uczniowie obejrzeli prezentację dot. MDPCz obchodzonego na całym świecie.

etwinning w I LO

Uczniowie I LO od grudnia 2018 do kwietnia 2019 na lekcjach przedsiębiorczości biorą udział w międzynarodowym projekcie wymiany szkół ETWINNING. Nasza szkoła średnia ma trzech partnerów: szkołę z pięknego miasta Setubal w Portugalii, szkołę z Zagrzebia w Chorwacji oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Oławie. Projekt realizowany jest w języku angielskim a jego tytuł to: "Feel like at home".Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Pani Marta Zientek. Projekt dotyczy problematyki migracji we współczesnej Europie. Uczniowie wymieniają się doświadczeniami w kontaktach z emigrantami w swoich krajach. Nasza szkoła skupia się na migrantach z Ukrainy, szkoła portugalska na migrantach z Brazylii zaś szkoła chorwacka na migrantach z Albanii. Nasi uczniowie realizują szeroko pojmowaną tematykę kultury i wymiany doświadczeń na tym polu. Trzymajcie kciuki za projekt !!!

Mikołajki  i zmagania z egzaminem.

  Przez trzy dni walczyliśmy z próbnymi egzaminami, było trudno, ale jakoś to przetrwaliśmy.

   Dziś mikołajki, a my w prezencie dostaliśmy egzamin z języka angielskiego. Aby uprzyjemnić nam ten stresujący czas, ubraliśmy mikołajkowe czapeczki i rogi reniferów. Podczas przerwy pomiędzy egzaminami zrobiliśmy sobie super zdjęcia.

Przed egzaminem

piliśmy

gorąca czekoladę,

choć chemia i biolka

nam nie idą

napisać daliśmy radę.

Matma była stresująca,

długo nas męczyła,

anglik poszedł dużo łatwiej,

i od razu raźna mina.

Historia i wos nas zaskoczyły,

na pewno błędy się pojawiły,

lecz liczą się chęci,

i radość bycia, 

bo później była,

rozprawka życia. 

Pisząc egzamin gimnazjalisty,

nad pracą długo się trudziliśmy.

Lecz głowa do góry,

to tylko próbne są...

W mikołajki wszyscy razem,

mamy wielką moc...

Nicola Pruska i Julia Kosidło (pół godziny po ostatnim próbnym egzaminie)

 

 

Typ placówki: 

Andrzejki

Zapytaliśmy  też kolegów z naszej szkoły o wrażenia po zabawie.

 

- Uważam, że andrzejki były  bardzo udane, fajna impreza, podobała mi się belgijka, choć trochę mieszały się kroki, to zabawa była przednia...Muzyka mogła być troszkę lepsza, dekoracje też, ale i tak było super.

                                                                                                   

                                                                                                                                                    Najprzystojniejszy uczeń 1

 

Andrzejki

,,Przepis na udaną zabawę andrzejkową - dobra muzyka, świetne towarzystwo, uśmiech i ... belgijka."

  Dnia 29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie kl.6-8 szk.podst. oraz gimnazjaliści i uczniowie szkoły średniej . Impreza zaczęła się o godz. 17, trwała do 20.00. Na sali gimnastycznej panował odpowiedni nastrój, było dosyć ciemno, ponieważ zapalono tylko małe lampki zawieszone na drabinkach do ćwiczeń. Dwa dni przed andrzejkami każda klasa miała za zadanie wybrać 10 utworów. Dzięki temu muzyka była zróżnicowana i każdy znalazł coś dla siebie. Punktem kulminacyjnym okazał się taniec belgijka, w którym umiejętnościami tanecznymi pochwalili się uczniowie chyba z wszystkich klas. Nasze zaangażowanie tak zaimponowało nauczycielom, że sami dołączyli do tańca. Bawiliśmy się świetnie, całą imprezę zakończyła piosenka ,,There is nothing holding me back", po której wszyscy zmęczeni, ale wybawieni, rozeszliśmy się do domów.

                                                                                                                                                      Basia i Mirek

 

 
Zdjęcia: B. Lisowska i K. Gutkowski

Kiermasz andrzejkowy.

21 listopada, Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy im.Świętego Mikołaja wraz z opiekunkami, zorganizowała kiermasz andrzejkowy.

Na stoiskach czekały na uczniów liczne atracje. Bardzo dużym powodzeniem cieszyło sie stoisko z wróżbami andrzejkowym. Najmłodsi uczniowie czekali w długiej kolejce na malowanie twarzy. Można było wygrac niespodziankę w loteryjce fantowej oraz zakupić zapachy lawendowe, przygotowane przez wolontariuszki z kl.VI. Nie zabrakło też słodkości - wolontariusze przygotowali pyszne, domowe wypieki, które szybko zniknęły ze stołów.

Jak zawsze, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i przebiegała w miłej atmosferze. Nasi wolontariusze stanęli na wysokości zadania. Jesteśmy z Was dumni.

 

 Opiekunki :

 

Ewa Piotrowska

Monika Wolna

Mariola Świta

Zdjęcia: K. Gutkowski

To MY na 100 lat Niepodległości Polski

Po uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja 2018 r. uczniowie, nauczyciel i dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku wraz z panią burmistrz Danutą Wojtasik oraz przedstawicielami Urzędu Miasta w Nowym Miasteczku zapozowali wspólnie do pamiątkowego zdjęcia. Fotografie „ORŁA” z okna szkoły i z drona Bartka Dynaka zostały ułożone przez p. Beatę Ratajczak w pamiątkowy collage z okazji  100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Piwnica pod Ratuszem... patriotycznie i gościnnie...

Podczas gminnych uroczystości z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  zajrzeliśmy również do Piwnicy pod Ratuszem w Nowym Miasteczku. Goście mogli obejrzeć wystawy przygotowane na tę okazję, posłuchać pieśni patriotycznych, poczytać prace przygotowane przez uczniów z ZS nr 1 m.in. listy i wzruszające wywiady, z tymi, którzy przybyli tu wiele lat temu i pokochali nasze miasteczko oraz okolice. Wszyscy goście wpisywali się do księgi pamiątkowej, więc ślad po tych spotkaniach pozostanie na zawsze... Cieszymy się, że są wśród uczniów naszej szkoły tacy, którzy bardzo chętnie włączyli się do pomocy, dziękujemy więc Mateuszowi, uczniowi kl. 3 c gimnazjum, który tego pięknego dnia pełnił dyżur, zapraszał gości i reprezentował społeczność uczniowską właśnie w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowego Miasteczka.

                                          

                                                                                                                                                                            M.Wysoczańska

100 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Zdjęcia. B.G, B. Lisowska

100 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Zdjęcia: B.Lisowska, B.G

100 ROCZNICA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Dnia 8 listopada 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku odbył się uroczysty apel z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

 Na początku apelu wystąpili laureaci konkursów pieśni i poezji patriotycznej, a następnie  o 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy.

 Po hymnie została zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII A i VII B. W pięknym montażu poetycko- muzycznym przypomnieliśmy sobie historię rozbiorów i odzyskania niepodległości oraz obejrzeliśmy taniec z XVIII w. Młodzi artyści byli ubrani w stroje oddające klimat tamtych czasów. W tle były prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pani Krystyny Betiuk .

Na koniec uczniowie uroczyście odśpiewali ,,Rotę”.

A. Komar - kl. 7a

Zdjęcia:B.G, B. Lisowska

"Ojczyzna to..."

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Miasteczko na wystawę prac związanych z konkursem "Ojczyzna to...".

Ekspozycja znajduje się  w Gminnym Ośrodku Kultury.

Autorami prac są uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

 

Organizatorzy konkursu

VIII Dzień Papieski

16 października minęła 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jest to ważna data dla Polaków, dlatego postanowiliśmy uczcić tę rocznicę, przygotowując uroczysty apel.Dzięki zaangażowaniu klasy 3 A Gimnazjum,pod opieką katechetki A. Lotka, mogliśmy usłyszeć piękne wiersze o wielkim Polaku, Jego życiową drogę do Stolicy Piotrowej, a także obejrzeć krótki film o tym niezwykłym pontyfikacie. Nie obyło się również bez nagród dla najmłodszych uczniów za własnoręcznie wykonane portrety papieża. Zwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie balonów, w których były umieszczone prośby dzieci do świętego Jana Pawła II. Jak widać na zdjęciach, poleciały prosto do nieba.

A. Lotka

Familiada

Familiada

Zdjęcia: B.Lisowska i BG

Strony