Szkoła ponadgimnazjalna

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość zakończenia  roku szkolnego 2017/2018

Zdjęcia: B.G i B. Lisowska

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Miasteczku spotkali się w odświętnie udekorowanej sali na uroczystości zakończenia  roku szkolnego. Jest to niezwykłe wydarzenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego przekazania sztandaru nowemu pocztowi i złożenia przez absolwentów ślubowania. W części oficjalnej Burmistrz Gminy i Miasta Pani Danuta Wojtasik razem z zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Panią Małgorzatą Żmijowską wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów klas 2 i 3 gimnazjum. Tradycyjnie już anonimowy sponsor ufundował nagrodę dla najlepszego ucznia klas 3, który uzyskał najlepsze wyniki w nauce i na egzaminie. W tym roku rowerem z apelu wyjechała uczennica klasy 3a Oliwia Pyżyńska.

W części artystycznej gimnazjaliści w humorystyczny, kabaretowy sposób przedstawili sceny z dziewięcioletniego szkolnego życia. Były nagany na wesoło dla nauczycieli i pracowników szkoły, zabawne scenki, podziękowania. Na koniec w górę pofrunęły birety.

THE END.

 

Laureaci konkursów

Na boisku szkolnym  odbył się apel podsumowujący cały rok pracy, na którym rozdano nagrody dla laureatów wielu konkursów. Były dyplomy, wyróżnienia oraz wiele nagród. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnych akcjach i konkursach czego efekty były widoczne podczas apelu.

Akcja "Podaruj mi trochę światła"

Dzisiaj, 18 czerwca, wolontariat szkolny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku otrzymał podziękowania od Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego za zorganizowanie i przesłanie używanych okularów korekcyjnych w ramach akcji "Podaruj mi trochę światła". Cieszymy się bardzo, że przesyłka dotarła i nasze okulary już w lipcu trafią do potrzebujących w Kenii.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Wolontariusze wraz z opiekunami.

E. Piotrowska

Parada na medal.

W piękny sobotni poranek 9.06.2018 r. uczniowie ZS nr 1 zaskoczyli wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka i w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy Święto Rzodkiewki. Pod Urzędem Miejskim czekała na nas scena, z której serdecznie powitali nas : Burmistrz Nowego Miasteczka Pani D. Wojtasik, Dyrektor ZS nr 1 Pan J. Zawiślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani S. Wawrzyńczyk oraz prowadzące całą imprezę Panie A. Jatczak oraz A. Opryszak.

Nasze szkolne,,maluchy”, czyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, zachwycili różnorodnością swoich przebrań. Na rynku pojawiła się istna łąka, mogliśmy podziwiać biedronki, muchy, motyle i barwne kwiaty. Kl. 2a zaskoczyła nas swoim świetnym tanecznym występem. W tym roku uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści otrzymali nietypowe zadanie. Musieli przygotować scenografię i choreografię do różnorodnych utworów muzycznych, a trudność polegała na tym, że nie były to utwory popularne. Każda klasa od ponad miesiąca głowiła się nad tym, jak przygotować się do występu z wykorzystaniem muzyki klasycznej. No cóż, nie wszystkim z walcem i dziadkiem do orzechów jest po drodze... , ale jak zwykle dzieci stanęły na wysokości zadania. Przez dwie godziny scena scena zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz polonez, walc, baletnice i tancerze, za chwilę czarownice, rybacy, upiory i wojownicy. Niesamowite dekoracje i stroje, a także jakość każdego występu świadczyły o ogromnej pracy zarówno uczniów i nauczycieli, jak i rodziców, którzy pomagali przygotować stroje i wiernie kibicowli przez cały pokaz.

Cieszymy się, że każdego roku Parada kojarzy się wszystkim z serdeczną atmosferą, radością, śmiechem, przepysznymi lodami.

No i … najważniejsze … żadnych lekcji i zadań domowych, bo materiał sobotni został opanowany bez zarzutu, oczywiście na ocenę celującą.

M.Wysoczańska

Parada 2018

Parada 2018

Zbiórka okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

Gorące podziękowania kierujemy do Pani Joanny Berger, opiekunki świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie z oddziałami gimnazjalnymi. Bo to dzięki jej inicjatywie młodzież zebrała 49 par okularów. Przekonaliśmy się po raz kolejny, jak wielką moc ma Facebook, bo to dzięki informacji tam zamieszczonej uczeń kożuchowskiej szkoły, Jakub Miśków,  zainteresował się naszą akcją.

Tą samą drogą do naszej zbiórki przyłączyła się Pani Małgorzata Pitrowska-Osuch, która zainicjowała akcję w Nowej Soli. Przekazała nam  dwie pełne torby okularów – dziękujemy.

 Także nasz Szkolny Caritas przekazał na naszą zbiórkę 10 par okularów.

Wymyte, wyczyszczone okulary zostały zapakowane i wysłane 25 maja do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni.

Bardzo cieszy nas fakt, że w codziennym pędzie potrafimy się zatrzymać i pomyśleć o drugim człowieku. Dzięki nam wszystkim, czyjeś życie w dalekiej Kenii nabierze barw, kształtów i rozpromienieje.

Wolontariusze wraz z opiekunami: Ewą Piotrowską, Mariolą Świtą i Moniką Wolną

DZIEŃ OTWARTY ZS nr 1 w Nowym Miasteczku

DZIEŃ OTWARTY ZS nr 1 w Nowym Miasteczku.

Zdjęcia: B.G i W. Małecka

DZIEŃ OTWARTY ZS nr 1 w Nowym Miasteczku

DZIEŃ OTWARTY ZS nr 1 w Nowym Miasteczku

Nabór 2018/2019

Nabór 2018/2019

Podanie 2018/2019

Treść: 
Podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej w roku szkolnym 2018/2019
Pliki: 

Mistrzostwa pierwszej pomocy.

Wypadek. Ktoś jest ranny. Jak mu pomóc? Co robić? W naszej szkole wiedzą jak pomagać udowodniły to zespoły z SP, Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjalnej.

W trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły z całego powiatu. Muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farbyitd.) oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie (odbity palec, wpite przedmioty w ciało). Należy pamiętać, że pierwsze minuty po wypadku decyduje o zdrowiu i życiu osób poszkodowanych, dlatego też w czasie konkursu oceniany był również czas udzielania pomocy.

W kategorii Szkoła Podstawowa

   Komar i N. Dziurdzik z klasy 6a zajęli V miejsce.

W kategorii Gimnazjum

   Z. Barczyszyn, Z. Krzysztoń z klasy 7a zajęły III miejsce.

Maja i Marta Lotka z klasy 7a zajęły IV miejsce.

 

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalnej – zespoły ratownicze.

   A. Fogiel, P. Wojciechowska,  P. Jędryczko, M. Skoneczy, M. Raszczuk z klasy 2 LO zajęli II miejsce. Młodzież musiała wykazać się także wiedzą z zakresu pomocy, a także znajomością zasad współpracy z innymi służbami ratunkowymi i mundurowymi. Pokazali, że pracują jak drużyna.
 

Gratulujemy wszystkim odwagii i chęci pomocy innym ludziom.

Mistrzostwa pierwszej pomocy

Wypadek. Ktoś jest ranny. Jak mu pomóc? Co robić? W naszej szkole wiedzą jak pomagać udowodniły to zespoły z SP, Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjalnej.

Uroczysty apel z okazji Święta 3 Maja oraz Dnia Flagi

Uroczysty apel z okazji Święta 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Strony