Szkoła ponadgimnazjalna

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 to wiele zmian dla naszej szkolnej społeczności.

Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa we Mszy świętej. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na boisku przed szkołą. Przewodniczące  Samorządów Uczniowskich  powitały wszystkich uczniów, oraz życzyły wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Dyrektor pan J. Zawiślak i pani Burmistrz Danuta Wojtasik w swoich krótkich przemówieniach powitali wszystkich obecnych, a szczególnie najmłodszych uczniów naszej szkoły, życząc im powodzenia w roku szkolnym 2019/2020.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

  • 2 września 2019 r. - rozpoczęcie roku szkolnego
  • 23 - 31 grudnia 2019 r. - zimowa przerwa świąteczna
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - ferie zimowe
  • 9 - 14 kwietnia 2020 r. - wiosenna przerwa świąteczna
  • 21 - 23 kwiecień 2020 r. - egzamin ósmoklasisty  
  • 24 kwietnia 2020 r. - zakończenie roku szkolnego w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadpodstawowych
  • 4 -  21 maj 2020 r. - matura
  • 26 czerwca 2020 r. - zakończenie roku szkolnego
  • 27 czerwca – 31 sierpnia 2020 r. - wakacje

Raport SzPz

Treść: 
Raport SzPz
Tags: 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III Gimnazjum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III Gimnazjum

W dniu 18.06. 2019 w Zespole Szkół w Nowym Miasteczku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjalistów. Oprócz Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, absolwentów gimnazjum z rodzicami, pojawili się licznie zaproszeni goście. Przed programem artystycznym nastąpiło pożegnanie Gimnazjalistów. Były wręczane dyplomy, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Wybrano również najlepszą uczennicę gimnazjum - Polę Grochowską z klasy III A. Uczennica ta w nagrodę otrzymała rower. A później już tylko łzy szczęścia i smutku zarazem, ponieważ było to ostatnie spotkanie w gronie klasowym, w którym spędziło się tyle lat.

W. Pukaluk

Parada historyczna

Parada historyczna.

Parada historyczna

Ruszyła PARADA 1 czerwca 2019! Ty razem o tematyce historycznej. Uczniowie żwawo przeszli ze szkoły do naszego śródmieścia, powitani przez naszą Panią Burmistrz prezentowali swoje stroje z dawnych epok. Nie zabrakło uśmiechu. Radosnego entuzjazmu. Pojawili się król Hubert i królowa Zofia z klasy V , królewska para dostojnie przeszła ulicami rynku. Pojawiło się wiele postaci z historii w kolorowych strojach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Pozdrawiamy także byłych uczniów naszej szkoły którzy dawniej uczestniczyli w naszych paradach.

Pierwszego czerwca DZIEŃ DZIECKA obchodziliśmy właśnie tak ! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

A. Opryszak

 

Turniej Gigantów

Turniej Gigantów

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 1w Nowym Miasteczku.

31 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr1 w Nowym Miasteczku wzięli udział w ,, Leśnym Dniu Dziecka” i ,, Turnieju Gigantów”. Dzieci podjęły wyzwanie i zmierzyły się z największym w Europie dmuchanym torem przeszkód. Przeżyły niesamowitą przygodę, walcząc drużynowo. Odbyły się także spotkania z leśnikami, którzy przygotowali różne niespodzianki. Dodatkową atrakcją dla starszych uczniów była możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Imprezę połączono ze zwiedzaniem szkoły ponadgimnazjalnej i możliwością skorzystania z obiektów sportowych przy Placu Strzeleckim. Wśród dodatkowych atrakcji było malowanie buziek, fikuśne fryzury i dmuchany zamek. Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka słodki poczęstunek. To był naprawdę udany dzień.

M.Ś.

Dzień otwarty szkoły ponadgimnazjalnej

Dzień otwarty szkoły ponadgimnazjalnej

Dzień otwarty szkoły ponadgimnazjalnej

Dzień otwarty szkoły ponadgimnazjalnej.

Zdjęcia: B. Lisowska

Wielki sukces na Rejonowej Olimpiadzie Zespołów Ratowniczych.

W dniu 16 maja o godz.10.00 w Nowej Soli odbyły się Mistrzowstwa Pierwszej Pomocy w kategorii szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentował  zespółw SP w składzie : Maja Lotka, Zuzia Barczyszyn i Zuzia Krzysztoń. uczennice klasy 8a ostatecznie zajęły I miejsce . Będą reprezentowały rejon Nowa Sól na zawodach wojewódzkich w Sławie w dniach 28-29 maja. 

Szkołę ponadgimnazjalną reprezentował zespół 5-osobowy w składzie: Madga Dziwota, Ada Michalska, Ola Knysak, Julia Pietrzak i Błażej Szczepański. Zespół zajął ostatecznie III miejsce. Serdecznie obu zespołom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Typ placówki: 

Giełda talentów w obiektywie...

Giełda talentów w obiektywie naszego młodego fotografa: Barbary Lisowskiej

Giełda talentów.

Giełda talentów.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, A. Nowak, B.G

Giełda talentów

   Już tradycją staje się Gala Talentów w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. W tym roku 22. marca od godz. 9.00 na sali gimnastycznej otwarta została wystawa, podczas której można było podziwiać fotografie gimnazjalistki B. Lisowskiej oraz prace plastyczne i literackie najzdolniejszych uczniów. Ale po raz pierwszy pojawiły się również prace nauczycieli i rodziców, którzy aktywnie włączyli się w tę imprezę. Zachwyciło nas rękodzieło p. E. Suchockiej (jednej z mam) oraz obrazy iserwetki wykonane haftem krzyżykowym p. B Garbacz (nauczycielki biologii). Swoją twórczość odważyła się zaprezentować moja najzdolniejsza poetka , M.Wozowczyk, mamy nadzieję, że kiedyś uda jej się wydać tomik poezji. Przy stoisku kulinarnym zwiedzający mogli spróbować pysznych wypieków i sałatek przygotowanych przez uczniów różnych klas, a przy stoisku origami chętni próbowali swoich sił w tej sztuce. Swoje dyplomy, medale i puchary prezentowali także najlepsi sportowcy ze szkoły, duma naszych nauczycieli wychowania fizycznego. Poza tym swoje osiągnięcia przedstawili harcerze, miłośnicy wędkarstwa i jazdy konnej.

   Podczas II już Gali Talentów uczniowie mieli możliwość pochwalić się swoimi uzdolnieniami wokalnymi, aktorskimi, muzycznymi i sportowymi. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili soliści pani A. Dolaty : G. Niedźwiecka, M. Olejarz, A. Śliwiński, J. Snoch, Z. Barczyszyn, J. Cisakowski. Uczniowie naszego liceum P. Jędrzejski i D. Archuticz porwali szczególnie żeńską część publiczności swoim wykonaniem piosenki pt. Hiniata. Zawodnicy pana T. Kuncika, trenera MMA, J. Goszczurny i M. Jagieła zaprezentowali świetny pokaz samoobrony, natomiast żonglerka w wykonaniu Sz. Gryczyńskiego, K. Wysoczańskiego i D. Hajduka to prawdziwy popis umiejętności. Swoją zwinnością popisały się także szkolne akrobatki N.Konsewicz oraz S. Siwak. Zgromadzoną publiczność wzruszyły przepięknie zagrane przez H. Wawrzyńczyk i A. Hercuń utwory z kanonu muzyki klasycznej. Podczas tegorocznej gali zaczarowali nas mali magicy - H.Dębiczak, D. Pacan i ich asystęci Z. Nowacka, K.Górski i M. Ochota. Na zakończenie pojawili się fantastyczni artyści i zaprosili wszystkich do magicznej krainy Wróżki Diaboliny. Wszystkie elementy przedstawionej bajki, tj. rekwizyty, fabuła, choreografia, wymyślone zostały na zajęciach artystycznych pani K. Betiuk.

   Ten jeden dzień to tylko podsumowanie działań i zaprezentowanie zdolności, które dzieci i młodzież rozwijają przez cały czas pod okiem swoich nauczycieli z ZS nr 1, trenerów oraz rodziców. Każdy ma jakiś talent, tylko nie wszyscy go odkryli. Może więc Gala Talentów stanie się motywacją dla tych, którzy wciąż nie mogą się odważyć, aby realizować swoje pasje i spełniać marzenia.

Mg. Wysoczańska

Zdjęcia: A.Nowak, B.G

Strony