Zdrowe śniadanie

Zdrowe śniadanie - najważniejszy posiłek dnia, który nie powinien być omijany

Niektórzy rezygnują z jedzenia przed pójściem do pracy lub szkoły, bo nie mają na to czasu lub o wczesnej godzinie brakuje im apetytu. Jednak pełnowartościowe śniadanie to niezwykle ważny dla organizmu posiłek, który nigdy nie powinien być pomijany. Właśnie zdrowe śniadanie dostarczy nam dawki energii, przywróci odpowiedni poziom cukru we krwi i zapobiegnie napadom głodu przed obiadem. 

Zdrowe śniadanie powinno być zróżnicowane. Wiedzą o tym nasi uczniowie. Przynoszą do szkoły i samodzielnie wykonują na zajęciach lub w domu kolorowe i zdrowe kanapeczki.  Wyglądają rewelacyjnie i pewnie też tak smakują.

Zdrowe śniadania to cała lista korzyści, potwierdzonych licznymi badaniami i opiniami dietetyków. Jeżeli zaczniesz regularnie jeść zbilansowany pierwszy posiłek, zyskasz bardzo wiele:

  • wyregulujesz BMI
  • opanujesz głód i przestaniesz podjadać słodycze
  • dostarczysz do organizmu niezbędną porcję witamin, minerałów, wapnia i błonnika
  • zwiększysz koncentrację i odczujesz poprawę pamięci.

Przygotowując śniadanie  możesz wykorzystać dobrze znaną piramidę żywnościową i włączyć do posiłku produkty, które znajdują się na różnych jej piętrach. Chodzi między innymi o mleko, warzywa i owoce, jak również produkty zbożowe i dobrej jakości tłuszcze.

Typ placówki: