Treść w Nowym Miasteczku

23 maja, już piąty raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia. Jest to dzień, który ma nam przypominać o tym, jak istotna jest ochrona gatunków żółwi. Zwierzę to symbolizuję podporę nieba, wytrwałość, płodność oraz długowieczność i jest coraz częściej domowym pupilem.

Jak co roku wiosną Pani Wanda Stefanów, właścicielka kwiaciarni z wielką tradycją, zadbała o wystrój otoczenia naszych szkół. Piękne kwiaty, wielu odmian trafiły na rabaty i do donic. Zrobiło się kolorowo, i wiosennie. Pani Wanda to prawdziwy Przyjaciel naszych szkół!

W poniedziałek 25 maja, gdy po długiej przerwie, w budynkach znowu pojawią się uczniowie, kwiaty od Pani Wandy, dadzą im nadzieję i radość ! Bardzo, bardzo dziękujemy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice

Informacja dla zdających dotycząca zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w dniu egzaminu

 

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 

Dziś 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. A jeśli są urodziny , to musi być tort. Uczniowie klas 3,4 i 5 przygotowali różne wersje tego smakołyku , jedne można posmakować, inne tylko podziwiać, ale wszystkie cudowne.

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu.

Zespół Szkół nr 1 oferuje na sprzedaż samochód marki Polonez Truck DC 1,6 GLI z katalizatorem. Rok produkcji 1996, barwa wiśniowa. Samochód posiada instalację LPG. Ubezpieczenie ważne do grudnia 2020r.(opłacony do 18 czerwca - 1 rata)
Oferty kupna składać można do 25 maja b.r. w sekretariacie szkoły: mailowo na adres: zs-n.miasteczko@oswiata.org.pl lub telefonicznie pod numerem 683888122.
Istnieje możliwośc obejrzenia samochodu po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu.​​

Kolejny raz włączyliśmy się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.     

W tym roku dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy 10663 monet o nominale 1gr, 4170 monet  o nominale 2 gr oraz 2600 pięciogroszówek co razem daje 320,03 zł.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za każdy grosik:)

Agnieszka Śliwińska

Idzie susza, nie ma co się oszukiwać. Gatunki zapylające – pszczoły są niezbędnym elementem ekosystemu i nie możemy pozwolić, by ich nam zabrakło. Coraz więcej osób podaje dalej informacje, że takie baseniki / poidełka dla ptaków i pszczół są konieczne. Małe pojemniki, różnego rodzaju podstawki z wodą możemy wystawiać dla pszczół i ptaków od wiosny do jesieni właściwie wszędzie -w domach, w ogrodach, na balkonach i w oknach, na wsi i w mieście. Nasi uczniowie z kl. 5a, 5 b, 6a SP wykonali, często wspólnie ze swoimi rodzicami takie poidełka.

Poniżej znajduje się galeria ich prac.

         W dniach 20.01 – 06.03 uczennica Stanisława Krężel z klasy 1a LO z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przeprowadzała cykliczne zajęcia/ warsztaty z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Dotyczyły one profilaktyki otyłości i nadwagi. Poruszony został także temat ich konsekwencji, takich jak choroby układu krwionośnego lub stawów. Jednak na teorii się nie skończyło.

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że w piątek 8 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło nowe (proponowane) terminy przeprowadzania rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r.

UWAGA! Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku prowadzić będzie rekrutację do następujących klas szkoły ponadpodstawowej:

  • Liceum Ogólnokształcące: klasa o profilu mundurowym i klasa o profilu ogólnym
  • Branżowa Szkoła I stopnia: klasa wielozawodowa​

Wniosek do wydrukowania oraz formularz umożliwiający złożenie wniosku online znajdą Państwo z zakładce Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021.
 

 

 

 

 

 

Strony