Treść w Nowym Miasteczku

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów  VII i VIII klas podstawowych. Uczestnicy konkursu mają wykazać się znajomością historii i  wagi Czerwonego Krzyża oraz wiedzą na temat misji i zasady którymi kieruje się to Stowarzyszenie.

Etap Rejonowy Konkursu zakończył się dla Julii Piotrowska z klasy 7A zajęciem I miejsca.

 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy mogliśmy przekazać dzisiaj pani Oli Wachowskiej duuuużo dobroci w postaci ciast, przetworów i chleba. Wszystko zostanie sprzedane na kiermaszu w Zielonej Górze. Serdecznie dziękujemy w imieniu małej Ani i jej rodziców. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na fundusz leczenia dziewczynki. W akcję zaangażowało się naprawdę wielu uczniów, rodziców i nauczycieli. Wsparła nas również nasza szkolna pielęgniarka z LO – pani Ula Zielińska oraz pani Justyna Ławrowska.

Moi Drodzy Uczniowie, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia... Zawsze w tym czasie składamy sobie najlepsze życzenia. I ja pragnę przyłączyć się do chóru ludzi przekazujących sobie Dobrą Nowinę ! Niech te Święta  będą dla Was i Waszych Bliskich : zdrowe, spokojne, rodzinne, pełne tradycji i uśmiechu. Wszyscy mamy nadzieję, ze przyszły rok będzie lepszy niż mijający - niech ta nadzieja Was nie opuszcza. Nadzieja, że w końcu razem spotkamy się w naszych szkołach - i znowu będzie wesoło.

Święta Bożego Narodzenia, to najpiękniejszy czas w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go uroczyście. Dzieci od rana śpiewały kolędy, słuchały opowieści,dzieliły się opłatkiem.Najwięcej radości sprawiło naszym łakomczuszkom dekorowanie pierniczków. Panie wraz z dziećmi życzą wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Małgorzata Jackowska

W grudniowy ranek, do przedszkola w Nowym Miasteczku dotarł Mikołaj. Choć za oknem brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci były grzeczne i dostały prezenty. Panie z przedszkola wraz z Mikołajem życzą bogatych upominków .

Małgorzata Jackowska

Na ozdoby świąteczne przyjdzie jeszcze czas, jednak wraz z początkiem grudnia warto podarować sobie odrobinę klimatu, jako zapowiedź zbliżających się Świąt. Dzień 6 grudnia jest wyjątkowy dla każdego dziecka, dlatego nie musi ograniczać się jedynie do otrzymania prezentu. Nic tak nie cieszy, jak wspólne przygotowania. Ozdoby świąteczne na mikołajki, czy to wiszące, czy przyklejane na okna pozwolą nie tylko na stworzenie wyjątkowego wystroju, ale będą również okazją do rozbudzenia w dzieciach inwencji twórczej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Dziś uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku czynnie i pięknie uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony właśnie 5 grudnia na całym świecie. Jako wolontariusze włączyli się w akcję pomocy dla małej Ani, która walczy ze śmiertelną chorobą. Rano, pani Aleksandra Wachowska, pomysłodawczyni i koordynator akcji, odebrała z Nowego Miasteczka wypieki i zawiozła do Zielonej Góry, na kiermasz, z którego dochód zasili fundusz leczenia Ani.

W czwartek  - 03.12.2020 r. - pogoda ponownie nas zaskoczyła. Około godziny 10 w Nowym Miasteczku zaczął prószyć śnieg. W miasteczku i okolicach na chwilę zrobiło się biało i świątecznie!

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta puchata zabawka, kojarzy się z ciepłem, miłością i wrażliwością. Nasze przedszkolaki rozmawiały o uczuciach, szacunku dla drugiej osoby. Dzień minął nam nam na opowieściach, zabawach przy piosenkach o misiach, pracach plastycznych. Na koniec każde dziecko na moment zamieniło się w misia - co możemy zobaczyć na zdjęciach.

Małgorzata Jackowska

Przez cały październik, nasze przedszkolaki zgłębiały temat witaminek. Dzieci dowiedziały się, że aby być zdrowym, trzeba właściwie się odżywiać. Wiedzą, że smakiem świeżych owoców i warzyw można cieszyć się przez całe lato i jesień, natomiast zimą odnajdziemy witaminki w przetworach. Zapoznały się ze sposobami przetwarzania owoców i warzyw, aby mieć witaminy w zimie. Dzieci porównywały smaki świeżych owoców i pasteryzowanych, kisiły ogórki, śpiewały piosenki o witaminach. Solennie obiecały, że codziennie będą zjadąc mnóstwo owoców i warzyw. Oczywiście bez grymaszenia!

Strony