Treść w Nowym Miasteczku

Życzę Wam, Kochani,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Życzę wesołego, rodzinnego świętowania - dyrektor Jacek Zawiślak

Obyśmy takich uczniów mieli jak najwięcej. Dziś nasza Giełda Talentów w gazecie „ Krąg".

Giełda Talentów już na stałe weszła do zwyczajów w naszej szkole. To dobry moment, by pokazać, że nawet w tak trudnym czasie , Wy , Uczniowie, tworzycie niepowtarzalny klimat. Szkoła to nie tylko nauka, zdobywanie wiedzy , to również miejsce, gdzie można odkrywać swoje talenty. Podczas tej wirtualnej Giełdy Talentów zaprezentujemy tych, którzy są pasjonatami, pokażemy piękne , a nawet apetyczne prace., Obejrzymy również medale i dyplomy zdobyte w różnych dziedzinach.

W poniedziałek nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci poznały tradycje związane z tym dniem, śpiewały piosenki, tworzyły wiosenne dekoracje. Największą radość sprawiło im robienie Marzanny. Ten symbol zimy został wysłany do Krainy Lodu - powróci w przyszłym roku! W promieniach słoneczka, dzieci szukały w ogrodzie pierwszych oznak wiosny.

Małgorzata Jackowska

Logując się do naszego dzinnika Librus Synergia możemy natrafić na bardzo ciekawy artykuł o Liczbie Pi. Jeżeli umknął on Waszej uwadze, to nic straconego, powyżej znajdziecie zdjęcia artykułu.

Jeżeli chcecie przy okazji sprawdzić czy w rozwinięciu znajduje się wasza data urodzenia kliknijcie w link  http://www.mypiday.com/results/?date=19-11-03&ck=b94407ad

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych " ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Kadeci Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku właśnie dziś 1 marca 2021 r. oddali hołd tym, których postawy życiowe są bliskie sercu.

Miło nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego
pt. „ Święty Walenty - patron chorych i zakochanych" zorganizowanego przez ks.Alka Zielonkę i p. Aleksandrę Dudek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Powstały przepiękne, barwne prace wykonane różnymi technikami. Dziękujemy za to twórcze, dziecięce spojrzenie na naszego świętego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom.
Oto wyniki konkursu :

Klasa 0
1 - Laura Nicpon
2 - Kacper Markiewicz
3 - Sylwia Milczarek

Klasa 1

Nasze przedszkolaki od zawsze dbają o przyrodę. Wiedzą, że aby być zdrowym trzeba żyć w czystym i przyjaznym otoczeniu. W każdej sali stoją kosze na śmieci z odpowiednim oznaczeniem. Z uśmiechem segregują odpady.

Małgorzata Jackowska

Przyjemnie jest mieć własne zwierzę – wiernego towarzysza, który swoim zachowaniem poprawia nam humor. Wielu z nas ma w domu psa, kota, rybkę, papużkę czy chomika . Wśród zwierzęcych pupili klasy 6B zdecydowanie dominują psy i koty. Ogromna ilość ras obydwu tych gatunków sprawia, że to właśnie one najczęściej zajmują ważne miejsce w ludzkich sercach i domach. Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Najczęściej trzymamy więc w domach te zwierzęta, których hodowla nie stawia przed nami zbyt skomplikowanych zadań.

Dn. 17.02.2021 r. odbyły się prowadzone przez socjoterapeutkę i nauczyciela wspomagającego specjalisty w kl.1 b zajęcia socjoterapeutyczne o tematyce emocji, ich odczuwania i wyrażania emocji, samooceny, wiary we własne możliwości, rozpoznawania u siebie i mówienia o swoich pmocnych i słabych stronach, o odrębności ludzkiej, tolerancji oraz radzeniu sobie ze stresem, alternatywnych metodach radzenia sobie z nieprzyjemnymi doznaniami oraz sferę aksjonormatywną.

Pages