Treść w Nowym Miasteczku

21 marca przedszkolaki wraz z Paniami przeszły się barwnym korowodem ulicami Nowego Muasteczka. Wszyscy witali Wosnę, dzieci śpiewały piosenki, na rynku spalono przyniesione przez dzieci Marzanny w asyście strażaków z OSP Nowe Miasteczko. Dzień ten uświetniły śpiewaczki z lokalnego zespołu „Kalina”, Pani Burmistrz przywitała przybyłych na rynek i wspólnie z przedszkolakami powitała Wiosnę. 

Dnia 19.03.2019 r. Przedszkolaki wysłuchały koncert z cyklu W Krainie Pani Muzyki pt. „Szewczyk Dratewka, Lajkonik i hejnał krakowski”. Jak tytół wskazuje, dzieci poznały historię szewczyka Dratewki oraz Lajkonika miały również okazję wysłuchać hejnał krakowski. Dzieci brały aktywny udział w koncercie, Emilka z grupy starszaków tańczyła krakowiaka z panem w pięknym krakowskim stroju a Grzesiu wcielił się w rolę Lajkonika. Koncert był ciekawy i bardzo się podobał dzieciom. 

Grypa pani Izabeli Zelisko i pani Liliany Zwarycz odwiedziły muzeum w Nowej Soli. Poniżej fotorelacja z jakże udanej wycieczki. Po zwiedzeniu muzeum dzieci udały się na salę zabaw gdzie wspaniałe się bawiły. 

W dniu 15 marca tego roku Stasia Krężel uczennica klasy 8b reprezentowała naszą szkołę na Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia, był to etap okręgowy. Stasia odniosła duży sukces gdyż zdobyła III miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i dziękujemy za wkład pracy który musiała wnieść w przygotowanie się do olimpiady. Najpierw zwyciężyła w Nowej Soli zajęła I miejsce był to etap rejonowy. Bardzo gratulujemy wychowawcy klasy oraz Rodzicom. Życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów.

 

 

 

 

 

 

Giełda talentów.

Zdjęcia: A.Nowak, B.G

Giełda talentów -przygotowania i stoiska.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, A. Nowaka, B.G

Tydzień MATEMATYCZNY.

Zdjęcia: K.Gutkowski, P. Włodarczyk i nasze matematycznki

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna (Pierwszy Dzień Wiosny), a astronomiczna ma swój początek w momencie gdy Słońce przekracza równik. Jest to moment zwany przez astronomów równonocą wiosenną i przeważnie ma  miejsce około 20 marca. 

Konkurs BRD

Zdjęcia: B. Lisowska

W czwartek 21.03.2019 r. uczniowie kl Ia i Ic wybrali się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Nowej Soli. Zapoznali się z różnorodnymi ekspozycjami muzealnymi. Wzbogacili słownictwo związane z muzeum. Wzięli także udział w warsztatach lalkarskich, na których wykonali piękne zabawki z dostępnych materiałów odpadowych i użytkowych. Z rolek po papierze toaletowym wykonali Minionki, z łyżeczek- kotki, z patyczków -ptaszki. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się eksponaty przyrodnicze i militarne.

Strony