Treść w Nowym Miasteczku

Bal gimnazjalny

W piękny sobotni poranek 9.06.2018 r. uczniowie ZS nr 1 zaskoczyli wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka i w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta. Tym miłym akcentem rozpoczęliśmy Święto Rzodkiewki. Pod Urzędem Miejskim czekała na nas scena, z której serdecznie powitali nas : Burmistrz Nowego Miasteczka Pani D. Wojtasik, Dyrektor ZS nr 1 Pan J. Zawiślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani S. Wawrzyńczyk oraz prowadzące całą imprezę Panie A. Jatczak oraz A. Opryszak.

W środę, 6 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Pszczoły zorganizowany przez szkolny wolontariat. Na stoisku można było nabyć pyszne wypieki z miodem i napoje. Nasze wolontariuszki-artystki wykonywały owadzie makijaże twarzy. Była też akcja informacyjna dotycząca roli pszczół w naszym życiu. Edukowaliśmy także na temat możliwości i sposobów zaproszenia dzikich zapylaczy do przydomowych ogrodów.

E. Piotrowska

„Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego”

 (Ali ibn abi Talib)

            11 maja 2018 r. Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku zakończyła zbiórkę okularów w ramach akcji Okulary dla Afryki.

Zebraliśmy łącznie 271 par okularów korekcyjnych i 146 etui. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

W tym roku Dzień Dziecka w Nowym Miasteczku odbył się pod hasłem „Turniej Gigantów”. Na stadionie było nie tylko aktywnie i sportowo, ale również kolorowo i artystycznie! Pojawił się ogromny dmuchany tor przeszkód przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. To była zabawa dla osób lubiących rywalizację, szukających sportowych emocji i adrenaliny. Wizyta na torze była  doskonałą okazją do przeżycia niesamowitej przygody, znanej do tej pory tylko z programów telewizyjnych.

Nadleśnictwa Szprotawa i Nowa Sól oraz Koło Łowieckie „Orzeł” przygotowały dla naszych maluchów „Leśny Dzień Dziecka” . Wszyscy ćwiczyli rozpoznawanie gatunków roślin i zwierząt, rywalizowali przy planszach, tablicach dźwiękowych i różnych quizach o tematyce przyrodniczo-leśnej. Spotkanie z leśnikami było okazją do nauki i zabawy. Przy okazji można było posilić się dobrze doprawionym myśliwskim bigosem.

Zawody sportowe.

Zdjęcia. M.W

Wycieczka klas 4b i 4d SP w telegraficznym skrócie to : zwiedzanie Zamku Czocha i Grodu Rycerskiego w Pławnej. Warsztaty ceramiki i litografii w Zamku Legend Śląskich, strzelanie z łuku i posiłek w McDonald's . Wyjazd dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Czas minął bardzo szybko i do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień.

DZIEŃ OTWARTY ZS nr 1 w Nowym Miasteczku

Nabór 2018/2019

Strony