Treść w Nowym Miasteczku

25 października 2019 roku klasy IIa, IIc oraz IVa miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Alladyn baśń tysiąca i jednej nocy" w Domu Kultury w Szprotawie. 

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej do akcji MEN "Szkoła dla hymnu", w dniu 8 listopada o godz. 11.11 klasa IIc odśpiewała pięć zwrotek hymnu.

Dnia 31.10.2019r. w przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Dyni. Poznały wielkość, kształty i kolory róznych dyni. Mogły je dotykać, toczyć i bawić sie nimi. Zorganizowano też ćwiczenia sportowe z ich użyciem. Grupa 5 latków wykonała dynie z bibuły. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Uczniowie z klasy III A przygotowali na piątkowe zajęcia plakaty oraz wystąpienia na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie wybraliśmy się pod pomnik upamiętniający te wydarzenia oraz zapaliliśmy znicze na grobie nieznanego żołnierza. Tematyka dotyczace Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzbudziła w dzieciach wiele emocji oraz ciekawość.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”. Praca miała być wykonana samodzielnie przez ucznia na lekcji plastyki, format pracy do A4. Organizatorami konkursu były: Ewelina Ciskowska - wychowawczyni klasy I C i Agnieszka Czarnecka - wychowawczyni klasy III A. Zwycięscy konkursu dostali dyplomy. W klasach I zwycięzcami konkursu zostali: Liwia Wykocka, Emilia Niemiec, Wojciech Zieliński, Nadia Olczyk, Malwinka Kopeć. W klasach II: Lidia Stasiłowicz, Ewa Błaszczyk, Zosia Cisakowska, Amelia Choińska, Dawid Matląg, Mateusz Mościcki.

Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1, jak co roku, włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której mundurowi czytali Słowo Boże, modlitwę wiernych oraz złożyli dary. Na zakończenie zaprezentowano program artystyczny, który rozpoczął porucznik T. Kuncik odczytaniem Psalmu jego autorstwa. Solistki zachwyciły zebranych przepięknie wykonanymi pieśniami patriotycznymi.

Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, to jedno z najważniejszych wydarzeń dla każdego Polaka. Dziś uczniowie Zespołu Szkół nr 1 czynnie włączyli się w uroczystości poprzedzające 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności i suwerenności. W ramach akcji " Szkoła do hymnu" o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas siódmych przygotowani przez wychowawców: p. W. Pukaluka oraz p. M. Wysoczańską zaprezentowali piękny program artystyczny.

Dzisiaj również uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych - Kraina Eksperymentów. W zabawach badawczych szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „ Dlaczego liście zmieniają kolor?” Poznaliśmy zjawisko chromatografii.

Sówki pamiętały o zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości.Obejrzały edukacyjny film o symbolach narodowych „Polak mały”. Wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Przypomniały wiersze o barwach narodowych, piosenki patriotyczne oraz zaśpiewały hymn narodowy. Wykonały piękne prace plastyczne.

Sówki odwiedziły dzisiaj cmentarz. Zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na opuszczonych grobach. Spotkały dyrektora p. Jacka Zawiślaka, który przyniósł kwiaty na grób założyciela naszej szkoły, pierwszego jej kierownika p. Dominika Broszczaka.

Strony