Treść w Nowym Miasteczku

Zwykle uczniom do przyswojenia wiedzy musi wystarczyć podręcznik, plansze, w najlepszym wypadku prezentacja multimedialna. Tym razem było inaczej. W naszej szkole odbyły się lekcje na żywo prezentujące rożne gatunki węży. W trzech pokazach wzięło udział 21 klasy.

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas!

7.02.2020 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 26  uczniów z różnych szkół podstawowych, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. III etap dbędzie się 3.03.2020 r. w wyznaczonej w późniejszym terminie szkole.

Naszą szkołę reprezentowała Roksana Rudnicka i Adrian Komar z klasy 8A.

Zdjęcia. P. Włodarczyk

Jasełek od wielu lat wpisane są do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. W tym roku również przygotowaliśmy tę uroczystość, integrując dom rodzinny i uczniów trzech klas 5.

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie odświętnie ubrani spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając  życzenia, kolędując oraz spożywając razem przyniesione do szkoły tradycje, świąteczne potrawy. 

Zdjęcia: P. Włodarczyk

Dnia 18 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w zorganizowanej Wigilii w Przedszkolu. Dzieci wysłuchały opowiesci o narodzinach Jesusa w Betlejem, o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia , składały sobie nawzajem życzenia dzieląc sie opłatkiem oraz spiewały kolędy. Na zakończenie otrzymały prezenty. 

W dniu 18.12.2019 r. grupa Sówki z Oodziału Przedszkolnego wraz z wych. L. Zwarycz wystawiła jasełka dla rodziców. Dzieci zaorezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne.  Poznały  jedną z tradycji bożonarodzeniowych i wprowadziły wzruszonych rodziców w świąteczny nastrój. Poczęstowały gości własnoręcznie ozdobionymi pierniczkami. Wesołych Świąt

      W dniu 13XII 2019 r. w Nowej Soli odbyła się XXVIII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Stasia Krężel i Bolek Krężel na poziomie szkół ponadpodstawowych oraz Adrian Komar i Roksana Rudnicka na poziomie szkół podstawowych. Nasze oczekiwania sprawdziły się gdyż I miejsce zajęła Stasia Krężel pokonując wszystkich rywali i będzie w marcu reprezentować powiat Nowa Sol na szczeblu wojewódzkim. 

Ogromne serce stanęło przed szkołą na boisku.

Serce to „pojemnik” na... inne serca, które chcą pomóc potrzebującym.

Jest to pojemnik na plastikowe nakrętki. Do tej pory były one zbierane w różnych punktach szkoły i zawsze był problem, jak je gromadzić. Dziś mamy serce, do którego nakrętki każdy będzie mógł przynieść i wrzucić. Zawartość będzie przeznaczona na cele charytatywne. Nakrętki będą one "zamieniane" na sprzęt rehabilitacyjny, czy pieniądze potrzebne na rehabilitacje, bądź operacje. 

Serce szybko napełnia się nakrętkami - darami serca.

Pod tym tytułem uczestnicy projektu wykonali prace plastyczne kończąc tym samym realizację projektu pt: Przyjazny Uśmiech. Oczywiście nawyki pozostaną na zawsze, codzienne mycie ząbków, spożywanie owoców i warzyw oraz systematyczne kontrole u lekarza dentysty. Tak jak dzieci obiecały na początku realizacji projektu,  wykonały prace plastyczne. Najpiękniejsze prace op. SK PCK przekazała do Nowej Soli wezmą one udział w konkursie na etapie rejonowym.

Strony