Treść w Nowym Miasteczku

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy. Niezwykłe było również jego zakończenie. Zamiast wielkich akademii dla wszystkich uczniów, skromne spotkania w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów, rodzice czekający na swoje pociechy na boisku szkolnym.

To już koniec roku szkolnego.

Nareszcie wakacje!

W tym roku cieszą się z nich nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy przez ostatnie miesiące nauki zdalnej nierzadko byli zmuszeni pomagać swoim dzieciom w lekcjach.

 Szymon Nieczypor, nasz stypendysta,  tym razem poleca ciekawe strony internetowe pomocne w nauce matematyki.

Z dwumiesięcznym opóźnieniem, w dużym reżimie sanitarnym, uczniowie ósmych klas we wtorek o godz. 9 przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy musieli stawić się przed szkoła wcześniej i w maseczkach oraz z zachowaniem odpowiedniej odległości wchodzili do szkół. Uczniowie powinni rozpocząć egzamin ósmoklasisty 21 kwietnia, ale z powodu pandemii koronawirusa został on przesunięty na czerwiec. Od połowy marca uczniowie uczyli się zdalnie i dopiero kilka tygodni temu mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły.

 

10 czerwca 2020 roku, w Nowym Miasteczku odbyło się szkolenie wojskowe z Zielonej Taktyki dla młodzieżowej grupy paramilitarnej z tamtejszego Zespołu Szkół nr 1, o nazwie "Stowarzyszenie Mundurów Zjednoczonych 2019”. Założycielem grupy jest uczennica I LO z Nowego Miasteczka.

Nasz stypendysta, Szymon, prezentuje kolejne polecane przez p. E. Kornobis - Gawrońską książki, które pozwalają spojrzeć na matematykę inaczej . 

Uczeń naszej szkoły,Szymon Nieczypor, jest stypendystą programu "Lubuskie Talenty-Program Stypendialny" skierowanego do uczniów szczególnie uzdolnionych z kl. VII-VIII.

W załaczeniu do regulaminu znają Państwo wniosek o użyczenie laptopa oraz umowę użyczenia.

REGULAMIN

bezpłatnego użyczania dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku laptopów, zakupionych w ramach projektu „Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego:, wdrażanym w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

 

23 maja, już piąty raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia. Jest to dzień, który ma nam przypominać o tym, jak istotna jest ochrona gatunków żółwi. Zwierzę to symbolizuję podporę nieba, wytrwałość, płodność oraz długowieczność i jest coraz częściej domowym pupilem.

Jak co roku wiosną Pani Wanda Stefanów, właścicielka kwiaciarni z wielką tradycją, zadbała o wystrój otoczenia naszych szkół. Piękne kwiaty, wielu odmian trafiły na rabaty i do donic. Zrobiło się kolorowo, i wiosennie. Pani Wanda to prawdziwy Przyjaciel naszych szkół!

W poniedziałek 25 maja, gdy po długiej przerwie, w budynkach znowu pojawią się uczniowie, kwiaty od Pani Wandy, dadzą im nadzieję i radość ! Bardzo, bardzo dziękujemy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice

Informacja dla zdających dotycząca zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w dniu egzaminu

 

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 

Strony