Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów  VII i VIII klas podstawowych. Uczestnicy konkursu mają wykazać się znajomością historii i  wagi Czerwonego Krzyża oraz wiedzą na temat misji i zasady którymi kieruje się to Stowarzyszenie.

Etap Rejonowy Konkursu zakończył się dla Julii Piotrowska z klasy 7A zajęciem I miejsca.

 

To był piękny, choć bardzo deszczowy dzień. Święto Komisji Edukacji Narodowej przypomina o tym, jak istotne w kształtowaniu narodu jest nauczanie młodych pokoleń. Przekazywanie wiedzy, wskazywanie na wartości i właściwe postawy, odkrywanie talentów to główne zadania naszej szkoły. Dziś w ZS nr 1 naprawdę dużo się działo. Odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Licealiści podczas uroczystego apelu mundurowego otrzymali kolejne nominacje na stopnie kadeckie. Jedna z naszych uczennic, Greta Niedźwiecka, podarowała swoim nauczycielom niezwykły prezent.

Zapraszamy na spotkanie z naszą uzdolnioną absolwentką, Agnieszka Klajbert- studentką 3 roku Zarządzania ze specjalizacją Grafika komputerowa w reklamie na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Agnieszka to wspaniały dowód na to, że można spełniać marzenia, tylko trzeba w siebie uwierzyć .

Szanowni Państwo w załączeniu przedstawiamy procedury funkcjonowania Zespołu Szkół nr 1 w czasie pandemii. 

Początek roku szkolnego 2020/2021 - to ważna data w kalendarzu każdego ucznia i rodzica, zwłaszcza, że ostatni semestr dzieci i nauczyciele spędzili w domach z powodu nauczania zdalnego.

Uczniu pamiętaj, że:

  • wchodząc do budynku szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce, korzystając z umieszczonego przy wejściu i na korytarzach płynu do dezynfekcji rąk;
  • na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych (korytarze, biblioteka itp.) obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką wielokrotnego użytku lub przyłbicą, a także zachowanie dystansu społecznego (1,5m);
  • należy zachowywać ogólne zasad higieny: często myć ręce, zasłaniać usta i nos podczas kichania i kaszlu, a także unikać dotykania rękami ust i nosa.

 

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy. Niezwykłe było również jego zakończenie. Zamiast wielkich akademii dla wszystkich uczniów, skromne spotkania w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów, rodzice czekający na swoje pociechy na boisku szkolnym.

To już koniec roku szkolnego.

Nareszcie wakacje!

W tym roku cieszą się z nich nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy przez ostatnie miesiące nauki zdalnej nierzadko byli zmuszeni pomagać swoim dzieciom w lekcjach.

 Szymon Nieczypor, nasz stypendysta,  tym razem poleca ciekawe strony internetowe pomocne w nauce matematyki.

 

10 czerwca 2020 roku, w Nowym Miasteczku odbyło się szkolenie wojskowe z Zielonej Taktyki dla młodzieżowej grupy paramilitarnej z tamtejszego Zespołu Szkół nr 1, o nazwie "Stowarzyszenie Mundurów Zjednoczonych 2019”. Założycielem grupy jest uczennica I LO z Nowego Miasteczka.

W załaczeniu do regulaminu znają Państwo wniosek o użyczenie laptopa oraz umowę użyczenia.

REGULAMIN

bezpłatnego użyczania dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku laptopów, zakupionych w ramach projektu „Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego:, wdrażanym w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

 

Strony