Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy. Niezwykłe było również jego zakończenie. Zamiast wielkich akademii dla wszystkich uczniów, skromne spotkania w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów, rodzice czekający na swoje pociechy na boisku szkolnym.

To już koniec roku szkolnego.

Nareszcie wakacje!

W tym roku cieszą się z nich nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy przez ostatnie miesiące nauki zdalnej nierzadko byli zmuszeni pomagać swoim dzieciom w lekcjach.

 Szymon Nieczypor, nasz stypendysta,  tym razem poleca ciekawe strony internetowe pomocne w nauce matematyki.

 

10 czerwca 2020 roku, w Nowym Miasteczku odbyło się szkolenie wojskowe z Zielonej Taktyki dla młodzieżowej grupy paramilitarnej z tamtejszego Zespołu Szkół nr 1, o nazwie "Stowarzyszenie Mundurów Zjednoczonych 2019”. Założycielem grupy jest uczennica I LO z Nowego Miasteczka.

W załaczeniu do regulaminu znają Państwo wniosek o użyczenie laptopa oraz umowę użyczenia.

REGULAMIN

bezpłatnego użyczania dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku laptopów, zakupionych w ramach projektu „Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego:, wdrażanym w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

 

Jak co roku wiosną Pani Wanda Stefanów, właścicielka kwiaciarni z wielką tradycją, zadbała o wystrój otoczenia naszych szkół. Piękne kwiaty, wielu odmian trafiły na rabaty i do donic. Zrobiło się kolorowo, i wiosennie. Pani Wanda to prawdziwy Przyjaciel naszych szkół!

W poniedziałek 25 maja, gdy po długiej przerwie, w budynkach znowu pojawią się uczniowie, kwiaty od Pani Wandy, dadzą im nadzieję i radość ! Bardzo, bardzo dziękujemy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice

Informacja dla zdających dotycząca zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w dniu egzaminu

 

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu.

Zespół Szkół nr 1 oferuje na sprzedaż samochód marki Polonez Truck DC 1,6 GLI z katalizatorem. Rok produkcji 1996, barwa wiśniowa. Samochód posiada instalację LPG. Ubezpieczenie ważne do grudnia 2020r.(opłacony do 18 czerwca - 1 rata)
Oferty kupna składać można do 25 maja b.r. w sekretariacie szkoły: mailowo na adres: zs-n.miasteczko@oswiata.org.pl lub telefonicznie pod numerem 683888122.
Istnieje możliwośc obejrzenia samochodu po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu.​​

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że w piątek 8 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło nowe (proponowane) terminy przeprowadzania rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r.

UWAGA! Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.

Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, że Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku prowadzić będzie rekrutację do następujących klas szkoły ponadpodstawowej:

  • Liceum Ogólnokształcące: klasa o profilu mundurowym i klasa o profilu ogólnym
  • Branżowa Szkoła I stopnia: klasa wielozawodowa​

Wniosek do wydrukowania oraz formularz umożliwiający złożenie wniosku online znajdą Państwo z zakładce Rekrutacja do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021.
 

 

 

 

 

 

Obostrzenie, które dotyczy noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa weszło w życie w czwartek, 16 kwietnia 2020. Obowiązuje ono do odwołania. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik lub chustkę. Pamiętajmy, że taka maseczka ma chronić innych przed nami, szczególnie kiedy kasłamy lub kichamy. Za jej brak grozi wysoki mandat.

Jak widać jesteśmy przygotowani do noszenia maseczek.

Strony