Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Podczas  V Targów Edukacji i Pracy w Nowej Soli zaprezentowało się blisko 30 pracodawców oraz szkoły średnie z całego powiatu. Wśród nich my promowaliśmy naszą szkołę ponadpodstawową. Stoisko promocyjne przygotował zespół nauczycieli w składzie: p. A Tracewska-koordynator, p. T. Kuncik-zastępca, p. A. Dolata, p. B. Garbacz p.E. Hoffmann, p. M Kiesiak , p. A. Śliwińska, p. Ag. Śliwińska, p. M. Świta, p. M. Wysoczańska, p. B Wolny.

Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1, jak co roku, włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której mundurowi czytali Słowo Boże, modlitwę wiernych oraz złożyli dary. Na zakończenie zaprezentowano program artystyczny, który rozpoczął porucznik T. Kuncik odczytaniem Psalmu jego autorstwa. Solistki zachwyciły zebranych przepięknie wykonanymi pieśniami patriotycznymi.

Niezwykła podróżniczka idzie z wielbłądem przez Polskę. Przechodziła też przez Nowe Miasteczko i Miłaków, w którym nocowała. 22-letnia Francuzka od trzech miesięcy idzie razem z wielbłądem w kierunku Mongolii. Jej spacer przy naszej szkole został uwieczniony na zdjęciach wykonanych i udostępnionych przez naszych uczniów.

Dnia 14.10.2019 r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole z tej okazji odbył się teleturniej „Koło fortuny”. Wszyscy świetnie się bawili przy tej rozgrywce, a sam teleturniej wygrała drużyna nauczycieli. Oprócz tego dziewczyny z klasy 6c zatańczyły do piosenki ze słynnymi tekstami nauczycieli oraz 3 uczniów zaśpiewało piosenkę. Nauczyciele otrzymali również małe upominki  i życzenia od uczniów naszej szkoły.

E. Sawicka

Zdjęcia: P. Wlodarczyk, B.G

Nominacje na stopnie kadeckie.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, B.G

26.09.2019 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w świetlicy szkolnej odbył się sejmik uczniowski poświęcony promocji zdrowego odżywiania pt ,,Zdrowie na talerzu”.

(...) ślubuję służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 to wiele zmian dla naszej szkolnej społeczności.

Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa we Mszy świętej. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na boisku przed szkołą. Przewodniczące  Samorządów Uczniowskich  powitały wszystkich uczniów, oraz życzyły wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

W dniu 18.06. 2019 w Zespole Szkół w Nowym Miasteczku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjalistów. Oprócz Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, absolwentów gimnazjum z rodzicami, pojawili się licznie zaproszeni goście. Przed programem artystycznym nastąpiło pożegnanie Gimnazjalistów. Były wręczane dyplomy, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Wybrano również najlepszą uczennicę gimnazjum - Polę Grochowską z klasy III A. Uczennica ta w nagrodę otrzymała rower.

Ruszyła PARADA 1 czerwca 2019! Ty razem o tematyce historycznej. Uczniowie żwawo przeszli ze szkoły do naszego śródmieścia, powitani przez naszą Panią Burmistrz prezentowali swoje stroje z dawnych epok. Nie zabrakło uśmiechu. Radosnego entuzjazmu. Pojawili się król Hubert i królowa Zofia z klasy V , królewska para dostojnie przeszła ulicami rynku. Pojawiło się wiele postaci z historii w kolorowych strojach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

Strony