Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Dnia 20 kwietnia uczniowie klas mundurowych, na zaproszenie 34 Brygady Pancernej, brali udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Brygady w Żaganiu. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego apelu. Wśród wojskowych sztandarów stanął również, z dumą, nasz poczet sztandarowy wraz ze sztandarem kombatantów.

Po uroczstościach młodzież miała szansę potrenować strzelanie na dwóch różnych strzelnicach, spróbować prawdziwej wojskowej grochówki i obejrzeć (również od środka) wozy bojowe.

Koncert

Z okazji Dnia Ziemi odbył się apel z udziałem przedstawiciela Nadleśnictwa Nowa Sól. Następnie uczniowie klas I-III SP udali się na  spacer do lasku szkolnego szukali wiosennych zmiany w przyrodzie. Uczniowie IV-VII SP udali się na wyznaczone teren z zadaniem uporządkowania. Uczniowie II –III Gim otrzymali zadanie sadzić drzewa – akcja :„100 drzew na Stulecie Niepodległości”.

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku odbył się konkurs poezji patriotycznej pod hasłem ,, Moja Ojczyzna słowem malowana".

Odbył się on w czterech kategoriach wiekowych. Młodzi artyści z przejęciem deklamowali poezję

K.K. Baczyńskiego, C. K. Norwida, W. Szymborskiej. A. Mickiewicza. 

Laureaci i wyróżnienia:

KLASY IV-V SZKOŁY PODSTAWOWEJ

laureaci ex aequo: Joanna Snoch, Krystian Januszewicz

wyróżnienia: Damian Guzior, Wiktoria Haniszewska, Michalina Olejarz

KLASY VI-VII

Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku ogłasza zbiórkę używanych okularów korekcyjnych.

 Jeżeli masz niepotrzebne okulary, możesz podzielić się nimi z potrzebującymi braćmi z Kenii. 

Dnia 22 marca 2018 r. uczniowie klas LO w naszej szkole ponadgimnazjalnej uczestniczyli w szkolnym konkursie języka angielskiego 'English interviews with business leaders". Pomysłodawczynią oraz animatorką i organizatorką nagród dla uczniów szkoły średniej ZS nr 1 w Nowym Miasteczku była Pani Marta Zientek. Uczniowie zmierzyli się ze skomplikowanym testem i bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami.

,, Pasja, radość i talent życie ubarwiają...''

Pod tym hasłem rozpoczął się pierwszy wiosenny dzień w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, który powitano tradycyjnie na wesoło.  Śnieg i mróz skutecznie zniechęciły uczniów do wagarów, a poza tym tyle się działo, że szkoda by było opuszczać szkolne mury.

Właśnie ukazał się siódmy numer gazetki Samorządu Uczniowskiego w szkole ponadgimnazjalnej - "Głos Rolniczaka". Tym razem zespół redakcyjny przygotował wywiady z przedsiębiorcami i znanymi osobami ze świata biznesu, m.in. z twórcą Apple Computers. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Dziś odbyły się IV  Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji 2018 . Podobnie jak w poprzednich latach, w Hali Sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”  w Nowej Soli swoją ofertę mogły zaprezentować firmy, szkoły ponadgimnazjalne ( była tam też nasza szkoła) , uczelnie, instytucje rynku pracy.

W dniu 27.02.2018 r. odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny pt." Internet bez hejtu " przygotowany przez panie pedagog: Justynę Pająk i Beatę Hodyl oraz uczniów klasy VI a . Celem tego przedsięwzięcia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Strony