Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

„Dobroć jest bezbronna ale nie bezsilna Dobroci nie trzeba siły Dobroć sama jest siłą" R. Krynicki Dziękujemy za piękny akt dobroci. Wspaniale odpowiedzieliście na naszą akcję „Pieluszka dla Maluszka" i do podopiecznych jednego z domów dziecka pojechała wielka dostawa jednorazowych pieluszek. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, wspierali nas : nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki, Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy, Szkolne Koło „Caritas", a także rodzice naszych uczniów i przedszkolaków oraz mieszkańcy Nowego Miasteczka.

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku ze sztandarami przeszli ulicami swojej miejscowości. Wspólnie z nauczycielami i burmistrz Danutą Wojtasik oddali hołd żołnierzom wyklętym.

W dniu 24 stycznia 2020r. W Zespole szkół nr1 w Nowym Miasteczku odbyły się trzy ważne wydarzenia z życia kadetów mundurówki. Ponad 50 kadetów dostało nominacje na kolejne wojskowe stopnie. Mistrzem ceremonii był podporucznik Tomasz Kuncik nauczyciel Edukacji Wojskowej, który przywitał zaproszonych gości, rodziców i dyrekcje. Głos zabrał Pan Jacek Zawiślak Dyrektor Szkoły z Nowego Miasteczka, który pogratulował uczniom ciężkiej pracy, czego wynikiem są zdobyte stopnie kadeckie.

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas!

      W dniu 13XII 2019 r. w Nowej Soli odbyła się XXVIII Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Stasia Krężel i Bolek Krężel na poziomie szkół ponadpodstawowych oraz Adrian Komar i Roksana Rudnicka na poziomie szkół podstawowych. Nasze oczekiwania sprawdziły się gdyż I miejsce zajęła Stasia Krężel pokonując wszystkich rywali i będzie w marcu reprezentować powiat Nowa Sol na szczeblu wojewódzkim. 

Podczas  V Targów Edukacji i Pracy w Nowej Soli zaprezentowało się blisko 30 pracodawców oraz szkoły średnie z całego powiatu. Wśród nich my promowaliśmy naszą szkołę ponadpodstawową. Stoisko promocyjne przygotował zespół nauczycieli w składzie: p. A Tracewska-koordynator, p. T. Kuncik-zastępca, p. A. Dolata, p. B. Garbacz p.E. Hoffmann, p. M Kiesiak , p. A. Śliwińska, p. Ag. Śliwińska, p. M. Świta, p. M. Wysoczańska, p. B Wolny.

Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1, jak co roku, włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, podczas której mundurowi czytali Słowo Boże, modlitwę wiernych oraz złożyli dary. Na zakończenie zaprezentowano program artystyczny, który rozpoczął porucznik T. Kuncik odczytaniem Psalmu jego autorstwa. Solistki zachwyciły zebranych przepięknie wykonanymi pieśniami patriotycznymi.

Niezwykła podróżniczka idzie z wielbłądem przez Polskę. Przechodziła też przez Nowe Miasteczko i Miłaków, w którym nocowała. 22-letnia Francuzka od trzech miesięcy idzie razem z wielbłądem w kierunku Mongolii. Jej spacer przy naszej szkole został uwieczniony na zdjęciach wykonanych i udostępnionych przez naszych uczniów.

Dnia 14.10.2019 r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole z tej okazji odbył się teleturniej „Koło fortuny”. Wszyscy świetnie się bawili przy tej rozgrywce, a sam teleturniej wygrała drużyna nauczycieli. Oprócz tego dziewczyny z klasy 6c zatańczyły do piosenki ze słynnymi tekstami nauczycieli oraz 3 uczniów zaśpiewało piosenkę. Nauczyciele otrzymali również małe upominki  i życzenia od uczniów naszej szkoły.

E. Sawicka

Zdjęcia: P. Wlodarczyk, B.G

Nominacje na stopnie kadeckie.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, B.G

Strony