Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Przygotowania do jasełek i grupowej wigilii trwają. Dzisiaj Sówki dekorowały  upieczone przez mamusie pierniczki. Dzieci wykazały ogromną inwencję twórczą bawiąc się przy tym wspaniale  i podjadając aromatyczne pierniczki.                       Dzisiaj również odwiedziła  nas pani pedagog i pani z OPS wręczając dzieciom dyplomy i nagrody za prace plastyczne w konkursie „Aktywne spędzanie wolnego czasu”. Gratuluję!

Jak co roku Święty Mikołaj odwiedził dzieci przedszkolne. Na spotkanie przedszkolaki udały sie do Domu Kultury, gdzie podczas zabaw animacyjnech oczekiwały Świętego Mikołaja. I wreszcie pojawił sie starszy pan z długą, siwą brodą, króry obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Radość u dzieci była wielka zarówno z prezentów jak i ze spotkania z Mikołajem.

W dniu 04.12.2019r. grupę p. Irenki odwiedził górnik pan Roman Mendaluk, ktory opowiedział dzieciom o pracy górnika w kopalni, przedstawił strój odświętny górnika i obdarował dzieci drobnymi upominkami w postaci m.in. czapek górniczych. Dzieci także podziękowały górnikowi za przybycie miłym prezentem.

Wróżby, wróżby, wróżby... i czary mary tak bawiły sie przedszkoalki podczas zabawy andrzejkowej.

I bal andrzejkowy już za nami. Dzieci przybyły poprzebierane w piękne stroje. Zabawy rozpoczęliśmy wrzuceniem grosika do wody, po to by spełniły się wróżby, a były to: „Przestrogi wirującej butelki”, „Kim będę w przyszłości”, „Kolory”, „Wędrujące buty”. Losowaliśmy  symbole, które powiedziały nam, jakie będziemy mieć życie. Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami oraz odpoczynkiem przy słodkim poczęstunku. Dzieci losowały ciasteczka z wróżbami oraz gałązki wiśni, które, gdy zakwitną  w wigilię, spełnią się nasze wróżby. Tradycji stało się zadość.

W dniu dzisiejszym przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji mogły przynieść do przedszkola swoje pluszowe misie i cały dzień je przytulać. Zajęcia w tym dniu były poswięcone miśkom, dzieciaki kolorowały misie na obrazkach, wycinały ich kontury z papieru, wyklejały kolorową bibułą, słuchały wierszy i opowiadań o misiach, a także  piosenek, uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem misków. Zajęcia w tym dniu sparwiły dzieciom wiele radosci.

Miś, to zabawka, którą każde dziecko, od pokoleń lubiło się bawić, dlatego też ma on również swoje święto. Grupa Sówek właśnie dzisiaj je obchodziła. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie, którymi bawiły się cały dzień. Poznały historię powstania tego święta. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, były tańce, zabawy, konkursy. Każde dziecko pozowało w misiowej fotobudce oraz otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia i Lubisia. Na koniec objadaliśmy,  się misiowymi ciasteczkami, które samodzielnie dekorowaliśmy i pysznymi muffinkami, za które dziękujemy pomysłowym mamusiom.

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” - takie hasło przyświeca naszym zabawom i nauce w tym tygodniu. Dzisiaj Sówki poznały witaminki i szukały gdzie one mieszkają. Zrobiliśmy wspólnie syrop z cebuli i cukru oraz z buraka i miodu. Jutro będziemy je próbować. Degustowaliśmy kanapki z serkiem i czosnkiem. Na koniec wykonaliśmy Piramidę Żywienia. Już wiemy, co należy robić, żeby być zdrowym.

Dnia 18.11.2019 r. dzieci wzięły udział w koncercie filharmonii zielonogorskiej pt." Witamy w naszej bajce".

Dnia 31.10.2019r. w przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Dyni. Poznały wielkość, kształty i kolory róznych dyni. Mogły je dotykać, toczyć i bawić sie nimi. Zorganizowano też ćwiczenia sportowe z ich użyciem. Grupa 5 latków wykonała dynie z bibuły. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Strony