Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Szanowni Państwo w załączeniu przedstawiamy procedury funkcjonowania Zespołu Szkół nr 1 w czasie pandemii. 

Uczniu pamiętaj, że:

  • wchodząc do budynku szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce, korzystając z umieszczonego przy wejściu i na korytarzach płynu do dezynfekcji rąk;
  • na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych (korytarze, biblioteka itp.) obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką wielokrotnego użytku lub przyłbicą, a także zachowanie dystansu społecznego (1,5m);
  • należy zachowywać ogólne zasad higieny: często myć ręce, zasłaniać usta i nos podczas kichania i kaszlu, a także unikać dotykania rękami ust i nosa.

 

Jak co roku wiosną Pani Wanda Stefanów, właścicielka kwiaciarni z wielką tradycją, zadbała o wystrój otoczenia naszych szkół. Piękne kwiaty, wielu odmian trafiły na rabaty i do donic. Zrobiło się kolorowo, i wiosennie. Pani Wanda to prawdziwy Przyjaciel naszych szkół!

W poniedziałek 25 maja, gdy po długiej przerwie, w budynkach znowu pojawią się uczniowie, kwiaty od Pani Wandy, dadzą im nadzieję i radość ! Bardzo, bardzo dziękujemy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu.

Zespół Szkół nr 1 oferuje na sprzedaż samochód marki Polonez Truck DC 1,6 GLI z katalizatorem. Rok produkcji 1996, barwa wiśniowa. Samochód posiada instalację LPG. Ubezpieczenie ważne do grudnia 2020r.(opłacony do 18 czerwca - 1 rata)
Oferty kupna składać można do 25 maja b.r. w sekretariacie szkoły: mailowo na adres: zs-n.miasteczko@oswiata.org.pl lub telefonicznie pod numerem 683888122.
Istnieje możliwośc obejrzenia samochodu po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu.​​

Wszyscy wiemy, jak trudny to moment i jak ważny jest CZAS. Już od wielu dni w Nowym Miasteczku również pełna mobilizacja. Nasi uczniowie wspólnie z mamami i babciami , a także nasze nauczycielki ze swoimi pociechami walczą z zaistniałą sytuacją, tak jak potrafią. Przed południem pracują, zasiadają przed komputerami i albo zdalnie nauczają, albo się uczą. A wieczorem, po południu lub o świcie mierzą, kroją, szyją i wierzą, że wszystko będzie dobrze. To w ich domach powstają maseczki dla potrzebujących. Cała akcja rozpoczęła się od mamy naszego ucznia, Jasia z 5c.

Sówki świętowały dziś Dzień Kobiet. Były życzenia, kwiaty, upominki, słodycze, tańce, zabawy. Rozmawialiśmy na temat pracy kobiet, zawodów przez nie wykonywanych, okazywania szacunku dla ich pracy. Dziewczynki otrzymały Certyfikaty  Super  Dziewczyny. 

„Dobroć jest bezbronna ale nie bezsilna Dobroci nie trzeba siły Dobroć sama jest siłą" R. Krynicki Dziękujemy za piękny akt dobroci. Wspaniale odpowiedzieliście na naszą akcję „Pieluszka dla Maluszka" i do podopiecznych jednego z domów dziecka pojechała wielka dostawa jednorazowych pieluszek. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, wspierali nas : nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki, Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy, Szkolne Koło „Caritas", a także rodzice naszych uczniów i przedszkolaków oraz mieszkańcy Nowego Miasteczka.

„Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki”” - takie hasło towarzyszyli dzisiaj Sówkom podczas walentynkowych zabaw. Były tańce, pląsy, konkursy oraz słodkości. Każde dziecko otrzymało Dyplom uczestnika oraz zabaw walentynkowych oraz  serduszkowy balon. Wszyscy byli dla siebie mili i serdeczni. Dzieci wykonały również kartki walentynkowe i wręczyły ulubionej koleżance, koledze.

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas!

Dnia 18 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w zorganizowanej Wigilii w Przedszkolu. Dzieci wysłuchały opowiesci o narodzinach Jesusa w Betlejem, o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia , składały sobie nawzajem życzenia dzieląc sie opłatkiem oraz spiewały kolędy. Na zakończenie otrzymały prezenty. 

Strony