Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Dzień Babci i Dziadka, to czas szczególny dla nas wszystkich. Kochają nas najmocniej i bezwarunkowo, wielu towarzyszy nam w drodze do przedszkola lub czeka cierpliwie aż skończymy się bawić. Nowomiasteczkowe przedszkolaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Z racji obecnej sytuacji życzenia i laurki, nie mogły być wręczone w przedszkolu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy sto lat w zdrowiu i szczęściu!

Małgorzata Jackowska

Święta Bożego Narodzenia, to najpiękniejszy czas w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go uroczyście. Dzieci od rana śpiewały kolędy, słuchały opowieści,dzieliły się opłatkiem.Najwięcej radości sprawiło naszym łakomczuszkom dekorowanie pierniczków. Panie wraz z dziećmi życzą wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Małgorzata Jackowska

W grudniowy ranek, do przedszkola w Nowym Miasteczku dotarł Mikołaj. Choć za oknem brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci były grzeczne i dostały prezenty. Panie z przedszkola wraz z Mikołajem życzą bogatych upominków .

Małgorzata Jackowska

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta puchata zabawka, kojarzy się z ciepłem, miłością i wrażliwością. Nasze przedszkolaki rozmawiały o uczuciach, szacunku dla drugiej osoby. Dzień minął nam nam na opowieściach, zabawach przy piosenkach o misiach, pracach plastycznych. Na koniec każde dziecko na moment zamieniło się w misia - co możemy zobaczyć na zdjęciach.

Małgorzata Jackowska

Przez cały październik, nasze przedszkolaki zgłębiały temat witaminek. Dzieci dowiedziały się, że aby być zdrowym, trzeba właściwie się odżywiać. Wiedzą, że smakiem świeżych owoców i warzyw można cieszyć się przez całe lato i jesień, natomiast zimą odnajdziemy witaminki w przetworach. Zapoznały się ze sposobami przetwarzania owoców i warzyw, aby mieć witaminy w zimie. Dzieci porównywały smaki świeżych owoców i pasteryzowanych, kisiły ogórki, śpiewały piosenki o witaminach. Solennie obiecały, że codziennie będą zjadąc mnóstwo owoców i warzyw. Oczywiście bez grymaszenia!

Szanowni Państwo w załączeniu przedstawiamy procedury funkcjonowania Zespołu Szkół nr 1 w czasie pandemii. 

Uczniu pamiętaj, że:

  • wchodząc do budynku szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce, korzystając z umieszczonego przy wejściu i na korytarzach płynu do dezynfekcji rąk;
  • na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych (korytarze, biblioteka itp.) obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką wielokrotnego użytku lub przyłbicą, a także zachowanie dystansu społecznego (1,5m);
  • należy zachowywać ogólne zasad higieny: często myć ręce, zasłaniać usta i nos podczas kichania i kaszlu, a także unikać dotykania rękami ust i nosa.

 

Jak co roku wiosną Pani Wanda Stefanów, właścicielka kwiaciarni z wielką tradycją, zadbała o wystrój otoczenia naszych szkół. Piękne kwiaty, wielu odmian trafiły na rabaty i do donic. Zrobiło się kolorowo, i wiosennie. Pani Wanda to prawdziwy Przyjaciel naszych szkół!

W poniedziałek 25 maja, gdy po długiej przerwie, w budynkach znowu pojawią się uczniowie, kwiaty od Pani Wandy, dadzą im nadzieję i radość ! Bardzo, bardzo dziękujemy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu.

Zespół Szkół nr 1 oferuje na sprzedaż samochód marki Polonez Truck DC 1,6 GLI z katalizatorem. Rok produkcji 1996, barwa wiśniowa. Samochód posiada instalację LPG. Ubezpieczenie ważne do grudnia 2020r.(opłacony do 18 czerwca - 1 rata)
Oferty kupna składać można do 25 maja b.r. w sekretariacie szkoły: mailowo na adres: zs-n.miasteczko@oswiata.org.pl lub telefonicznie pod numerem 683888122.
Istnieje możliwośc obejrzenia samochodu po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu.​​

Wszyscy wiemy, jak trudny to moment i jak ważny jest CZAS. Już od wielu dni w Nowym Miasteczku również pełna mobilizacja. Nasi uczniowie wspólnie z mamami i babciami , a także nasze nauczycielki ze swoimi pociechami walczą z zaistniałą sytuacją, tak jak potrafią. Przed południem pracują, zasiadają przed komputerami i albo zdalnie nauczają, albo się uczą. A wieczorem, po południu lub o świcie mierzą, kroją, szyją i wierzą, że wszystko będzie dobrze. To w ich domach powstają maseczki dla potrzebujących. Cała akcja rozpoczęła się od mamy naszego ucznia, Jasia z 5c.

Strony