Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Obyśmy takich uczniów mieli jak najwięcej. Dziś nasza Giełda Talentów w gazecie „ Krąg".

Giełda Talentów już na stałe weszła do zwyczajów w naszej szkole. To dobry moment, by pokazać, że nawet w tak trudnym czasie , Wy , Uczniowie, tworzycie niepowtarzalny klimat. Szkoła to nie tylko nauka, zdobywanie wiedzy , to również miejsce, gdzie można odkrywać swoje talenty. Podczas tej wirtualnej Giełdy Talentów zaprezentujemy tych, którzy są pasjonatami, pokażemy piękne , a nawet apetyczne prace., Obejrzymy również medale i dyplomy zdobyte w różnych dziedzinach.

W poniedziałek nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci poznały tradycje związane z tym dniem, śpiewały piosenki, tworzyły wiosenne dekoracje. Największą radość sprawiło im robienie Marzanny. Ten symbol zimy został wysłany do Krainy Lodu - powróci w przyszłym roku! W promieniach słoneczka, dzieci szukały w ogrodzie pierwszych oznak wiosny.

Małgorzata Jackowska

Miło nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego
pt. „ Święty Walenty - patron chorych i zakochanych" zorganizowanego przez ks.Alka Zielonkę i p. Aleksandrę Dudek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Powstały przepiękne, barwne prace wykonane różnymi technikami. Dziękujemy za to twórcze, dziecięce spojrzenie na naszego świętego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom.
Oto wyniki konkursu :

Klasa 0
1 - Laura Nicpon
2 - Kacper Markiewicz
3 - Sylwia Milczarek

Klasa 1

Nasze przedszkolaki od zawsze dbają o przyrodę. Wiedzą, że aby być zdrowym trzeba żyć w czystym i przyjaznym otoczeniu. W każdej sali stoją kosze na śmieci z odpowiednim oznaczeniem. Z uśmiechem segregują odpady.

Małgorzata Jackowska

      Czas karnawału już za nami. Nowomiasteczkowe przedszkolaki zapoznały się że zwyczajem przebierania się na bal, bawiły się przy muzyce i przestrzegały zasad kulturalnego zachowania się przy stole.Śmiechom i zabawom nie było końca. Niech żyje bal!

Małgorzata Jackowska

Dzień Babci i Dziadka, to czas szczególny dla nas wszystkich. Kochają nas najmocniej i bezwarunkowo, wielu towarzyszy nam w drodze do przedszkola lub czeka cierpliwie aż skończymy się bawić. Nowomiasteczkowe przedszkolaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Z racji obecnej sytuacji życzenia i laurki, nie mogły być wręczone w przedszkolu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy sto lat w zdrowiu i szczęściu!

Małgorzata Jackowska

Święta Bożego Narodzenia, to najpiękniejszy czas w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go uroczyście. Dzieci od rana śpiewały kolędy, słuchały opowieści,dzieliły się opłatkiem.Najwięcej radości sprawiło naszym łakomczuszkom dekorowanie pierniczków. Panie wraz z dziećmi życzą wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Małgorzata Jackowska

W grudniowy ranek, do przedszkola w Nowym Miasteczku dotarł Mikołaj. Choć za oknem brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci były grzeczne i dostały prezenty. Panie z przedszkola wraz z Mikołajem życzą bogatych upominków .

Małgorzata Jackowska

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta puchata zabawka, kojarzy się z ciepłem, miłością i wrażliwością. Nasze przedszkolaki rozmawiały o uczuciach, szacunku dla drugiej osoby. Dzień minął nam nam na opowieściach, zabawach przy piosenkach o misiach, pracach plastycznych. Na koniec każde dziecko na moment zamieniło się w misia - co możemy zobaczyć na zdjęciach.

Małgorzata Jackowska

Pages