Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas!

Dnia 18 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w zorganizowanej Wigilii w Przedszkolu. Dzieci wysłuchały opowiesci o narodzinach Jesusa w Betlejem, o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia , składały sobie nawzajem życzenia dzieląc sie opłatkiem oraz spiewały kolędy. Na zakończenie otrzymały prezenty. 

W dniu 18.12.2019 r. grupa Sówki z Oodziału Przedszkolnego wraz z wych. L. Zwarycz wystawiła jasełka dla rodziców. Dzieci zaorezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne.  Poznały  jedną z tradycji bożonarodzeniowych i wprowadziły wzruszonych rodziców w świąteczny nastrój. Poczęstowały gości własnoręcznie ozdobionymi pierniczkami. Wesołych Świąt

Przygotowania do jasełek i grupowej wigilii trwają. Dzisiaj Sówki dekorowały  upieczone przez mamusie pierniczki. Dzieci wykazały ogromną inwencję twórczą bawiąc się przy tym wspaniale  i podjadając aromatyczne pierniczki.                      

Dzisiaj również odwiedziła  nas pani pedagog i pani z OPS wręczając dzieciom dyplomy i nagrody za prace plastyczne w konkursie „Aktywne spędzanie wolnego czasu”. Gratuluję!

Jak co roku Święty Mikołaj odwiedził dzieci przedszkolne. Na spotkanie przedszkolaki udały sie do Domu Kultury, gdzie podczas zabaw animacyjnech oczekiwały Świętego Mikołaja. I wreszcie pojawił sie starszy pan z długą, siwą brodą, króry obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Radość u dzieci była wielka zarówno z prezentów jak i ze spotkania z Mikołajem.

W dniu 04.12.2019r. grupę p. Irenki odwiedził górnik pan Roman Mendaluk, ktory opowiedział dzieciom o pracy górnika w kopalni, przedstawił strój odświętny górnika i obdarował dzieci drobnymi upominkami w postaci m.in. czapek górniczych. Dzieci także podziękowały górnikowi za przybycie miłym prezentem.

Wróżby, wróżby, wróżby... i czary mary tak bawiły sie przedszkoalki podczas zabawy andrzejkowej.

I bal andrzejkowy już za nami. Dzieci przybyły poprzebierane w piękne stroje. Zabawy rozpoczęliśmy wrzuceniem grosika do wody, po to by spełniły się wróżby, a były to: „Przestrogi wirującej butelki”, „Kim będę w przyszłości”, „Kolory”, „Wędrujące buty”. Losowaliśmy  symbole, które powiedziały nam, jakie będziemy mieć życie. Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami oraz odpoczynkiem przy słodkim poczęstunku. Dzieci losowały ciasteczka z wróżbami oraz gałązki wiśni, które, gdy zakwitną  w wigilię, spełnią się nasze wróżby. Tradycji stało się zadość.

W dniu dzisiejszym przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji mogły przynieść do przedszkola swoje pluszowe misie i cały dzień je przytulać. Zajęcia w tym dniu były poswięcone miśkom, dzieciaki kolorowały misie na obrazkach, wycinały ich kontury z papieru, wyklejały kolorową bibułą, słuchały wierszy i opowiadań o misiach, a także  piosenek, uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem misków. Zajęcia w tym dniu sparwiły dzieciom wiele radosci.

Miś, to zabawka, którą każde dziecko, od pokoleń lubiło się bawić, dlatego też ma on również swoje święto. Grupa Sówek właśnie dzisiaj je obchodziła. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie, którymi bawiły się cały dzień. Poznały historię powstania tego święta. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, były tańce, zabawy, konkursy. Każde dziecko pozowało w misiowej fotobudce oraz otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia i Lubisia. Na koniec objadaliśmy,  się misiowymi ciasteczkami, które samodzielnie dekorowaliśmy i pysznymi muffinkami, za które dziękujemy pomysłowym mamusiom.

Strony