Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Zapraszamy na spotkanie z naszą uzdolnioną absolwentką, Agnieszka Klajbert- studentką 3 roku Zarządzania ze specjalizacją Grafika komputerowa w reklamie na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Agnieszka to wspaniały dowód na to, że można spełniać marzenia, tylko trzeba w siebie uwierzyć .

Szanowni Państwo w załączeniu przedstawiamy procedury funkcjonowania Zespołu Szkół nr 1 w czasie pandemii. 

Początek roku szkolnego 2020/2021 - to ważna data w kalendarzu każdego ucznia i rodzica, zwłaszcza, że ostatni semestr dzieci i nauczyciele spędzili w domach z powodu nauczania zdalnego.

Uczniu pamiętaj, że:

  • wchodząc do budynku szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce, korzystając z umieszczonego przy wejściu i na korytarzach płynu do dezynfekcji rąk;
  • na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych (korytarze, biblioteka itp.) obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką wielokrotnego użytku lub przyłbicą, a także zachowanie dystansu społecznego (1,5m);
  • należy zachowywać ogólne zasad higieny: często myć ręce, zasłaniać usta i nos podczas kichania i kaszlu, a także unikać dotykania rękami ust i nosa.

 

Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy. Niezwykłe było również jego zakończenie. Zamiast wielkich akademii dla wszystkich uczniów, skromne spotkania w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów, rodzice czekający na swoje pociechy na boisku szkolnym.

To już koniec roku szkolnego.

Nareszcie wakacje!

W tym roku cieszą się z nich nie tylko uczniowie, ale także rodzice, którzy przez ostatnie miesiące nauki zdalnej nierzadko byli zmuszeni pomagać swoim dzieciom w lekcjach.

Z dwumiesięcznym opóźnieniem, w dużym reżimie sanitarnym, uczniowie ósmych klas we wtorek o godz. 9 przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy musieli stawić się przed szkoła wcześniej i w maseczkach oraz z zachowaniem odpowiedniej odległości wchodzili do szkół. Uczniowie powinni rozpocząć egzamin ósmoklasisty 21 kwietnia, ale z powodu pandemii koronawirusa został on przesunięty na czerwiec. Od połowy marca uczniowie uczyli się zdalnie i dopiero kilka tygodni temu mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły.

Nasz stypendysta, Szymon, prezentuje kolejne polecane przez p. E. Kornobis - Gawrońską książki, które pozwalają spojrzeć na matematykę inaczej . 

Uczeń naszej szkoły,Szymon Nieczypor, jest stypendystą programu "Lubuskie Talenty-Program Stypendialny" skierowanego do uczniów szczególnie uzdolnionych z kl. VII-VIII.

W załaczeniu do regulaminu znają Państwo wniosek o użyczenie laptopa oraz umowę użyczenia.

REGULAMIN

bezpłatnego użyczania dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku laptopów, zakupionych w ramach projektu „Zdalna Szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego:, wdrażanym w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020

 

23 maja, już piąty raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia. Jest to dzień, który ma nam przypominać o tym, jak istotna jest ochrona gatunków żółwi. Zwierzę to symbolizuję podporę nieba, wytrwałość, płodność oraz długowieczność i jest coraz częściej domowym pupilem.

Strony