Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

18.01.2021 r. bezpośrednio po powrocie dzieci do szkoły, z czego się cieszymy ponieważ do klasy 1 b wróciło 14 na 17 uczniów chętnych do nauki, nauczyciel wspomagający Alicja Waligóra-Roszyk przeprowadziła wraz z nimi zajęcia dotyczące zaleceń zachowania podczas Pandemii Koronawirusa. Omówiono min. zagadnienia zdrowego odżywiania, ubierania adekwatnie do pogody, częstego mycia rąk, dezynfekcji, przebywania na świeżym powietrzu z zachowaniem dystansu społecznego itp. Ponadto były zabawy ruchowe w Covid'zie na dworze balonami oraz gra Poszukiwacze tj. wyszukiwanie sopli lodu.

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat organizuje konkurs wiedzy o Czerwonym Krzyżu, Polskim Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym skierowany do uczniów  VII i VIII klas podstawowych. Uczestnicy konkursu mają wykazać się znajomością historii i  wagi Czerwonego Krzyża oraz wiedzą na temat misji i zasady którymi kieruje się to Stowarzyszenie.

Etap Rejonowy Konkursu zakończył się dla Julii Piotrowska z klasy 7A zajęciem I miejsca.

 

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy mogliśmy przekazać dzisiaj pani Oli Wachowskiej duuuużo dobroci w postaci ciast, przetworów i chleba. Wszystko zostanie sprzedane na kiermaszu w Zielonej Górze. Serdecznie dziękujemy w imieniu małej Ani i jej rodziców. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na fundusz leczenia dziewczynki. W akcję zaangażowało się naprawdę wielu uczniów, rodziców i nauczycieli. Wsparła nas również nasza szkolna pielęgniarka z LO – pani Ula Zielińska oraz pani Justyna Ławrowska.

Moi Drodzy Uczniowie, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia... Zawsze w tym czasie składamy sobie najlepsze życzenia. I ja pragnę przyłączyć się do chóru ludzi przekazujących sobie Dobrą Nowinę ! Niech te Święta  będą dla Was i Waszych Bliskich : zdrowe, spokojne, rodzinne, pełne tradycji i uśmiechu. Wszyscy mamy nadzieję, ze przyszły rok będzie lepszy niż mijający - niech ta nadzieja Was nie opuszcza. Nadzieja, że w końcu razem spotkamy się w naszych szkołach - i znowu będzie wesoło.

Na ozdoby świąteczne przyjdzie jeszcze czas, jednak wraz z początkiem grudnia warto podarować sobie odrobinę klimatu, jako zapowiedź zbliżających się Świąt. Dzień 6 grudnia jest wyjątkowy dla każdego dziecka, dlatego nie musi ograniczać się jedynie do otrzymania prezentu. Nic tak nie cieszy, jak wspólne przygotowania. Ozdoby świąteczne na mikołajki, czy to wiszące, czy przyklejane na okna pozwolą nie tylko na stworzenie wyjątkowego wystroju, ale będą również okazją do rozbudzenia w dzieciach inwencji twórczej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Dziś uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku czynnie i pięknie uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony właśnie 5 grudnia na całym świecie. Jako wolontariusze włączyli się w akcję pomocy dla małej Ani, która walczy ze śmiertelną chorobą. Rano, pani Aleksandra Wachowska, pomysłodawczyni i koordynator akcji, odebrała z Nowego Miasteczka wypieki i zawiozła do Zielonej Góry, na kiermasz, z którego dochód zasili fundusz leczenia Ani.

W czwartek  - 03.12.2020 r. - pogoda ponownie nas zaskoczyła. Około godziny 10 w Nowym Miasteczku zaczął prószyć śnieg. W miasteczku i okolicach na chwilę zrobiło się biało i świątecznie!

   Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki ( także te zdalne.

Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejsze cele programu:

30.10.2020 r. Nauczyciel wspomagający Pani Alicja Waligóra-Roszyk w stylizacji halloweenowej w formie zabaw integracyjnych dla dzieci przeprowadziła w kl. 1 b przy współpracy z wychowawcą klasy P. Janiną Hercuń, obchody Halloween. Uczniowie samodzielnie wydrążyli dynie ze śmieszno-straszną buzią, wykonali gazetkę tematyczną z wykonanymi przez siebie rysunkami oraz uczestniczyli zarówno w zabawach i ćwiczeniach min. oddechowych z balonami jak i sesji fotograficznej pt. pozowanie z dyniogłowym.

22.10.2020 r. w ramach propagowania zdrowego stylu życia i czynnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także łączenia przyjemnego z pożytecznym i jesiennym spacerem edukacja.  Przed wspólnym wyjściem do pobliskiego przy szkolnego lasku na grzybobranie, pani Alicja Waligóra-Roszyk nauczyciel wspomagający, przeprowadził z kl. 1 b  SP lekcje tematyczną, edukacyjno-profilaktyczną o grzybach.

Strony