Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji GÓRA GROSZA. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało nam się zebrać więcej niż poprzednio,  mianowicie nasze zbiory to :

- 12366 monet 1 gr

- 6641 monet 2 gr

- 4602 monety 5 gr

Łącznie daje to 23609 monet o wartości 486,58 zł. 

Waga tych monet to ponad 44 kg :-) 

Serdecznie dziękujemy!!! 

Opiekunowie SU

M.R. i A.Ś.

M. Ryśkiewicz

9 lutego 2018 r. odbył się apel zorganizowany przez klasę 7c. Tematem apelu były "Bezpieczne ferie zimowe". Tym razem postanowiliśmy przedstawić go trochę inaczej, dlatego dzięki pomocy Pana Ludwika Zaguły ze Straży Pożarnej z Nowego Miasteczka udało nam się zaprosić kilku gości. Byli to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowe Miasteczka oraz funkcjonariusze policji wraz z rzeczniczką Komendy Powiatowej z Nowej Soli Panią Justynę Sęczkowską.

Tekst: J.Ugolik

Zdjęcia: A. Opryszak

W piątkowe popołudnie, 9 lutego 2018 r, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów  Szkoły Podstawowej bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci z klas 4,5,6 mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa "Drabinkowo", którza nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów.

6 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się karnawałowy kiermasz wolontariatu. Już od samego rana stoisko oferowało domowe wypieki, które cieszyły się ogromną popularnością. Do nabycia były także maskotki i różnego rodzaju gadżety. Nasze wolontariuszki-artystki Nadia Wysocka, Lidia Kowalska, Wiktoria Figurska i Viktoria Jozich, jak zawsze, wymyślały fantazyjne makijaże twarzy. Już od pierwszej przerwy szkoła zaroiła się od tygrysków, misiów i kotków.

Dziś Tłusty Czwartek, a skoro tak –to  Szkolne Koło CARITAS musiało przygotować tradycyjny mały poczęstunek

dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku

2 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy „Disco Party”. Zabawę prowadziły p. Gosia i p. Jola z firmy „Drabinkowo”. Wszyscy wesoło się bawili. Były zabawy, konkursy i tańce. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za opiekę. Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców, która przygotowała po raz kolejny nasz bal karnawałowy.

   Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w ,,Żywej lekcji historii" w ramach projektu pt. ,,Aktywni na co dzień ..." przygotowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowego Miasteczka. 

Pod hasłem "Bóg jest miłością", dnia 6 stycznia odbył się w Nowym Miasteczku Orszak Trzech Króli. Druga edycja tego wydarzenia zgromadziła licznych mieszkańców Nowego Miasteczka i okolicznych wiosek. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie Orszaku, który przeszedł ulicami Nowego Miasteczka. Była to jedna z imprez, która wpisuje się w świętowanie roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się mszą świętą w kościele Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Stąd po mszy wyruszył barwny korowód.

29 grudnia  2017 r. w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego z okazji Jubileuszu 25-lecia Szkół Promujących Zdrowie. Komisja dokonała oceny wszystkich nadesłanych prac konkursowych. Przyznano tytuły laureata i wyróżnienia w pięciu kategoriach.

W kategorii : klasy gimnazjalne

Tytuł laureata otrzymała:

Kinga Adamcio z klasy 3 b  z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Serdecznie gratulujemy.

Dnia 22.12.2017r .o godz. 8.15 na sali gimnastycznej odbyły się Jasełka  pt.,,Betlejem to My sami" przygotowane przez klasę 7a SP.Udział wzięli wszyscy uczniowie z klasy.

Strony