Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas !

7.02.2020 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 26  uczniów z różnych szkół podstawowych, którzy w etapie szkolnym uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. III etap dbędzie się 3.03.2020 r. w wyznaczonej w późniejszym terminie szkole.

Naszą szkołę reprezentowała Roksana Rudnicka i Adrian Komar z klasy 8A.

Zdjęcia. P. Włodarczyk

Jasełek od wielu lat wpisane są do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. W tym roku również przygotowaliśmy tę uroczystość, integrując dom rodzinny i uczniów trzech klas 5.

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie odświętnie ubrani spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając  życzenia, kolędując oraz spożywając razem przyniesione do szkoły tradycje, świąteczne potrawy. 

Zdjęcia: P. Włodarczyk

Ogromne serce stanęło przed szkołą na boisku.

Serce to „pojemnik” na... inne serca, które chcą pomóc potrzebującym.

Jest to pojemnik na plastikowe nakrętki. Do tej pory były one zbierane w różnych punktach szkoły i zawsze był problem, jak je gromadzić. Dziś mamy serce, do którego nakrętki każdy będzie mógł przynieść i wrzucić. Zawartość będzie przeznaczona na cele charytatywne. Nakrętki będą one "zamieniane" na sprzęt rehabilitacyjny, czy pieniądze potrzebne na rehabilitacje, bądź operacje. 

Serce szybko napełnia się nakrętkami - darami serca.

Pod tym tytułem uczestnicy projektu wykonali prace plastyczne kończąc tym samym realizację projektu pt: Przyjazny Uśmiech. Oczywiście nawyki pozostaną na zawsze, codzienne mycie ząbków, spożywanie owoców i warzyw oraz systematyczne kontrole u lekarza dentysty. Tak jak dzieci obiecały na początku realizacji projektu,  wykonały prace plastyczne. Najpiękniejsze prace op. SK PCK przekazała do Nowej Soli wezmą one udział w konkursie na etapie rejonowym.

Kiermasz przygotowany przez Caritas

Zdjęcia: J. Frąckowiak

Z okazji Mikołajek 5 grudnia uczniowie klasy III A wzięli udział w kreatywnych warsztatach naukowych. Warsztaty prowadziły panie z krainy eksperymentów z Zielonej Góry. Podczas wykonywania eksperymentów uczniowie poznawali nazwy poszczególnych składników oraz przyborów niezbędnych do wykonania danego zadania. Uczniowie określali właściwości fizyczne substancji oraz wpływ grawitacji na przedmioty. W trakcje zajęć wykonano puszysty śnieg, zimowego slima oraz Mikołaja na jednej nodze. Zajęcia były bardzo ciekawe a dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie eksperymentów.

W dniach 6-7.12.2019 roku na terenie Zespołu szkół nr 1 w Nowym Miasteczku odbył się po raz 16 Rajd Harcerski „Choinka”, w którym udział wzięło 94 osoby. Rajd został podzielony na trzy bloki:

W tym roku uczniowie klasy 5 a i 5 b  mikołajki spędzili poza szkołą. O godzinie 8.15 udaliśmy się do Głogowa na film,, Magiczne święta Kacpra i Emmy". Do galerii weszliśmy odpowiednio przygotowani, na głowach pojawiły mikołajkowe atrybuty. Były czapki, choinki, renifery.  Po seansie koniecznie trzeba było stracić wszystkie pieniądze, tylko wtedy wycieczka jest udana, więc ruszyliśmy na łowy. Obowiązkowo zrobiliśmy zdjęcie przy pięknej choince i szukaliśmy Mikołaja. Był tylko jeden, który wspinał się po linie, ale niestety nie rozdawał prezentów, a przecież byliśmy grzeczni.

Strony