Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Święto Anioła Stróża.

   W czwartek12 października odbyło się "Pasowanie  uczniów klas pierwszych". Bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I a ( wych. M. Strykowska), klasy I b ( wych. J. Hercuń), klasy I c ( wych. M. Wolna). Uroczysty apel odbył się w Domu Kultury. Przybyli zaproszeni goście: dyrektor J. Zawiślak oraz wicedyrektor G. Olszewska, przedstawiciele władz gminy, Rady Rodziców, uczniowie klas I-III i rodzice. Dziewczynki i chłopcy z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym zostali pasowani na uczniów. W ten sposób zostali  włączeni  do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Dnia 12.09.2017 r., we wtorek, uczniowie klasy 7 B wyjechali do Wrocławia. Oprócz zwiedzania Ostrowa Tumskiego wraz z Mauzoleum Piastów Śląskich (wrocławskich i opolskich) w klasztorze sióstr Urszulanek, uczniowie mieli okazję aktywnie uczestniczyć w dwóch rodzajach godzinnych warsztatów edukacyjnych.

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, w którym dzieci wracają po wakacyjnej przerwie do szkoły. Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń.  Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzył uczennicom i uczniom Pan Dyrektor Jacek Zawiślak, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

23.06.2017 r. w SP odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, na którym najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe.
Dodatkowo uczniowie z najwyższą średnią z klas 4, 5 i 6  zostali nagrodzeni przez panią burmistrz (Danuta Wojtasik) i przewodniczącego rady gminy (Michał Brysik).

W mury szkoły uczniowie wrócą w poniedziałek, 4 września. Uczniowie szóstych klas podstawówki zadebiutują w roli siódmoklasistów w związku z wprowadzonymi zmianami w oświacie. 

M.Ryśkiewicz

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku przygotowali paradę "Bajkowy Korowód". Jej finał odbył się dzisiaj na rynku miejskim. Wszystkie klasy zaprezentowały się na scenie. Było jak zwykle głośno, barwnie i wesoło. Po prostu bajkowo.

W dniu 20.05.2017 w Zespole Szkół nr 1 odbyło się "Święto Sportu Szkolnego 2017"

Impreza rozpoczęła się odczytaniem "Apelu Olimpijskiego" przez uczennicę klasy VIa Zuzannę Barczyszyn. Następnie zespół taneczny przeprowadził krótką rozgrzewkę dla wszystkich uczestników biegu ulicznego. Kolejnym punktem Dnia Sportu były biegi uliczne rozgrywane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Nowosolscy policjanci rozstrzygnęli powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla uczniów z klas V i VI szkoły podstawowej. 30 maja 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli 21 uczniów z powiatu nowosolskiego zmagało się z testem wiedzy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI a Maja Lotka- Gratulujemy Mai za podjęcie wyzwania :)

23 maja, już drugi raz w naszej szkole, obchodzimy Światowy Dzień Żółwia.

Celem obchodów jest uświadomienie ludziom, że żółwiom grozi coraz większe niebezpieczeństwo i to właśnie ze strony człowieka. Łowi się je po to, by sprzedać je jako zwierzęta domowe, a w niektórych krajach żółwie mięso oraz jaja pełnią funkcje konsumpcyjne.

Strony