Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

25 października 2019 roku klasy IIa, IIc oraz IVa miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Alladyn baśń tysiąca i jednej nocy" w Domu Kultury w Szprotawie. 

W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej do akcji MEN "Szkoła dla hymnu", w dniu 8 listopada o godz. 11.11 klasa IIc odśpiewała pięć zwrotek hymnu.

Uczniowie z klasy III A przygotowali na piątkowe zajęcia plakaty oraz wystąpienia na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie wybraliśmy się pod pomnik upamiętniający te wydarzenia oraz zapaliliśmy znicze na grobie nieznanego żołnierza. Tematyka dotyczace Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzbudziła w dzieciach wiele emocji oraz ciekawość.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”. Praca miała być wykonana samodzielnie przez ucznia na lekcji plastyki, format pracy do A4. Organizatorami konkursu były: Ewelina Ciskowska - wychowawczyni klasy I C i Agnieszka Czarnecka - wychowawczyni klasy III A. Zwycięscy konkursu dostali dyplomy. W klasach I zwycięzcami konkursu zostali: Liwia Wykocka, Emilia Niemiec, Wojciech Zieliński, Nadia Olczyk, Malwinka Kopeć. W klasach II: Lidia Stasiłowicz, Ewa Błaszczyk, Zosia Cisakowska, Amelia Choińska, Dawid Matląg, Mateusz Mościcki.

Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, to jedno z najważniejszych wydarzeń dla każdego Polaka. Dziś uczniowie Zespołu Szkół nr 1 czynnie włączyli się w uroczystości poprzedzające 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj wolności i suwerenności. W ramach akcji " Szkoła do hymnu" o symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas siódmych przygotowani przez wychowawców: p. W. Pukaluka oraz p. M. Wysoczańską zaprezentowali piękny program artystyczny.

29 października uczniowie klasy 2 b i 3 b uczestniczyli w wycieczce do teatru w Nowej Soli na musikal pt. „O małej syrence w niejednej piosence”. Efekty dźwiękowe i świetlne podczas przedstawienia były imponujące. Aktorzy angażowali dzieci do wspólnej zabawy, co sprawiło wiele radości widzom. Spektakl był interesujący, dzieci oglądały go z zaciekawieniem. Na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami. 

24.10.2019 r. dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich wzięły udział w zajęciach pt. „Tanecznym krokiem w świat dobrych manier. Zatańcz z Klasą”, które prowadziły animatorki z firmy HAJDASZ CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA.

W dn.28 X 2019 r. zakończyliśmy realizację pierwszej części ,,Projektu Przyjazny Uśmiech”.

  Uczniowie pierwszych klas SP: Ia, Ib i Ic zostali uroczyście włączeni do Klubu Wiewiórka przez opiekuna SK PCK p. Bożenę Świercz. Złożyli przyrzeczenie obowiązujące członków Klubu Wiewiórka i odebrali legitymacje przynależności do klubu.

Dlaczego na słodko? Ponieważ uczniowie z klasy 5c w ten sposób podsumowali wiadomości na temat lektury.

Jeden z głównych bohaterów książki pt. Opowieści z Narnii, zdradził swoje rodzeństwo i przyjaciół, ponieważ został przekupiony przez Białą Czarownicę właśnie słodkościami. Królowa wiedziała, że ptasie mleczko to ulubiony przysmak Edmunda i wykorzystała jego słabość. Podczas zajęć omówiliśmy postawę bohatera, który zrozumiał swój błąd.  

W akcji "Karta dla Powstańca" wzięło udział 41 podopiecznych (grupa pani Ireny Iwaniec, grupa pani Liliany Zwarycz,uczennica klasy III LO pod kierunkiem Anity Jatczak oraz 13 Drużyna Harcerska "Włóczykije" działająca przy Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku). Dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się kim jest bohater i jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu, natomiast 13 DH "Włóczykije" wykonała gazetkę przybliżającą ideę Powstania Warszawskiego. Łącznie zaadresowano 90 kartek do Powstańców Warszawskich.

Strony