Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. Dziewczynki od kolegów dostały jakiś miły podarunek, a nauczycielki otrzymały pachnące wiosną kwiaty. Męska część pracowników szkoły również pamiętała o marcowym święcie. Panowie wręczyli wszystkim paniom tulipany. O życzeniach i słodkim upominku nie zapomniał nasi mężczyźni.

To był bardzo sympatyczny dzień.

„Dobroć jest bezbronna ale nie bezsilna Dobroci nie trzeba siły Dobroć sama jest siłą" R. Krynicki Dziękujemy za piękny akt dobroci. Wspaniale odpowiedzieliście na naszą akcję „Pieluszka dla Maluszka" i do podopiecznych jednego z domów dziecka pojechała wielka dostawa jednorazowych pieluszek. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, wspierali nas : nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki, Szkolna Grupa Młodych Wolontariuszy, Szkolne Koło „Caritas", a także rodzice naszych uczniów i przedszkolaków oraz mieszkańcy Nowego Miasteczka.

W roku szkolnym 2019/2020 realizowana jest już dziewiąta  edycja Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę!! .  Konkursu adresowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Nauka przez zabawę . Po omówieniu tekstów obowiązkowych zawsze piszemy sprawdzian. Jak się przygotować, żeby wiedzę wchłonąć szybko i przyjemnie? Uczniowie kl.5 c znaleźli na to sposób i postanowili wykonać gry edukacyjne. Najpierw powtórzyli wiadomości, ustalili technikę wykonania pracy, zakres informacji umieszczonych w grze oraz zasady współpracy w grupie. Prace zostały wykonane samodzielnie lub w zespołach. Gratulujemy uczniom ciekawych pomysłów i życzymy 6 na teście z mitologii .

Tłusty czwartek ...mmmm... W ten dzień kalorii nie liczymy, bo się zwyczajnie nie liczą .

Tuż przed feriami uczniowie klas 4 i 8 bawili się na balach. Nie zabrakło dobrej muzyki, śmiechu i wspólnej zabawy. A teraz czas na zasłużony odpoczynek. Ferie czas zacząć.

Zwykle uczniom do przyswojenia wiedzy musi wystarczyć podręcznik, plansze, w najlepszym wypadku prezentacja multimedialna. Tym razem było inaczej. W naszej szkole odbyły się lekcje na żywo prezentujące rożne gatunki węży. W trzech pokazach wzięło udział 21 klasy.

Podczas 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło nas zabraknąć. Dzieci, młodzież, absolwenci i nauczyciele czynnie włączyli się w działania naszego Domu Kultury w Nowym Miasteczku. Harcerze, tancerze, soliści i wolontariusze połączyli swoje Siły i Serca. Dziękujemy i cieszymy się, że jesteście wśród nas!

7.02.2020 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu przedmiotowego z biologii. Przyjechało 26  uczniów z różnych szkół podstawowych, którzy w etapie szkolnym uzyskają, co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikują się uczestnicy etapu rejonowego, którzy w tym etapie uzyskają, co najmniej 85% pkt. możliwych do zdobycia. III etap odbędzie się 3.03.2020 r. w wyznaczonej w późniejszym terminie szkole.

Naszą szkołę reprezentowała Roksana Rudnicka i Adrian Komar z klasy 8A.

Zdjęcia. P. Włodarczyk

Jasełka od wielu lat wpisane są do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. W tym roku również przygotowaliśmy tę uroczystość, integrując dom rodzinny i uczniów trzech klas 5.

Strony