Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Życzę Wam, Kochani,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Życzę wesołego, rodzinnego świętowania - dyrektor Jacek Zawiślak

Obyśmy takich uczniów mieli jak najwięcej. Dziś nasza Giełda Talentów w gazecie „ Krąg".

Giełda Talentów już na stałe weszła do zwyczajów w naszej szkole. To dobry moment, by pokazać, że nawet w tak trudnym czasie , Wy , Uczniowie, tworzycie niepowtarzalny klimat. Szkoła to nie tylko nauka, zdobywanie wiedzy , to również miejsce, gdzie można odkrywać swoje talenty. Podczas tej wirtualnej Giełdy Talentów zaprezentujemy tych, którzy są pasjonatami, pokażemy piękne , a nawet apetyczne prace., Obejrzymy również medale i dyplomy zdobyte w różnych dziedzinach.

Logując się do naszego dzinnika Librus Synergia możemy natrafić na bardzo ciekawy artykuł o Liczbie Pi. Jeżeli umknął on Waszej uwadze, to nic straconego, powyżej znajdziecie zdjęcia artykułu.

Jeżeli chcecie przy okazji sprawdzić czy w rozwinięciu znajduje się wasza data urodzenia kliknijcie w link  http://www.mypiday.com/results/?date=19-11-03&ck=b94407ad

Miło nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego
pt. „ Święty Walenty - patron chorych i zakochanych" zorganizowanego przez ks.Alka Zielonkę i p. Aleksandrę Dudek dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Powstały przepiękne, barwne prace wykonane różnymi technikami. Dziękujemy za to twórcze, dziecięce spojrzenie na naszego świętego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom.
Oto wyniki konkursu :

Klasa 0
1 - Laura Nicpon
2 - Kacper Markiewicz
3 - Sylwia Milczarek

Klasa 1

Przyjemnie jest mieć własne zwierzę – wiernego towarzysza, który swoim zachowaniem poprawia nam humor. Wielu z nas ma w domu psa, kota, rybkę, papużkę czy chomika . Wśród zwierzęcych pupili klasy 6B zdecydowanie dominują psy i koty. Ogromna ilość ras obydwu tych gatunków sprawia, że to właśnie one najczęściej zajmują ważne miejsce w ludzkich sercach i domach. Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Najczęściej trzymamy więc w domach te zwierzęta, których hodowla nie stawia przed nami zbyt skomplikowanych zadań.

Dn. 17.02.2021 r. odbyły się prowadzone przez socjoterapeutkę i nauczyciela wspomagającego specjalisty w kl.1 b zajęcia socjoterapeutyczne o tematyce emocji, ich odczuwania i wyrażania emocji, samooceny, wiary we własne możliwości, rozpoznawania u siebie i mówienia o swoich pmocnych i słabych stronach, o odrębności ludzkiej, tolerancji oraz radzeniu sobie ze stresem, alternatywnych metodach radzenia sobie z nieprzyjemnymi doznaniami oraz sferę aksjonormatywną.

Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.” — HENRI CARTIER-BRESSON Tak też zrobili nasi uczniowie. Spróbowali uchwycić to, co czasem jest nieuchwytne... chwilę radości i zachwytu wszechobecną zimą. Zapraszamy na wirtualną wystawę fotografii „ Zima w kadrze zamknięta" przygotowanej przez uczniów kl. 4a, 6a, 6b, 6c, 7b, 8b . Jeśli chciałbyś podzielić się swoim spojrzeniem na ten magiczny zimowy czas, wyślij swoją pracę do p. M. Wysoczańskiej

Dzień św Walentego wypełniony był ciepłem, serdecznymi słowami, wyznaniami miłosnymi płynącymi prosto z serca. Choć poczta walentynkowa działała tylko wirtualnie, pamiętaliśmy , by wysłać do kochanych osób , do przyjaciół i najbliższych odrobinę naszych serc. Na lekcjach języka polskiego zapisaliśmy to, co w duszy nam grało, wiersze i wzruszające refleksje z pewnością trafiły do adresatów.

18.01.2021 r. bezpośrednio po powrocie dzieci do szkoły, z czego się cieszymy ponieważ do klasy 1 b wróciło 14 na 17 uczniów chętnych do nauki, nauczyciel wspomagający Alicja Waligóra-Roszyk przeprowadziła wraz z nimi zajęcia dotyczące zaleceń zachowania podczas Pandemii Koronawirusa. Omówiono min. zagadnienia zdrowego odżywiania, ubierania adekwatnie do pogody, częstego mycia rąk, dezynfekcji, przebywania na świeżym powietrzu z zachowaniem dystansu społecznego itp. Ponadto były zabawy ruchowe w Covid'zie na dworze balonami oraz gra Poszukiwacze tj. wyszukiwanie sopli lodu.

Pages