Przedszkole

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 to wiele zmian dla naszej szkolnej społeczności.

Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się od uczestnictwa we Mszy świętej. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na boisku przed szkołą. Przewodniczące  Samorządów Uczniowskich  powitały wszystkich uczniów, oraz życzyły wszystkim sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Dyrektor pan J. Zawiślak i pani Burmistrz Danuta Wojtasik w swoich krótkich przemówieniach powitali wszystkich obecnych, a szczególnie najmłodszych uczniów naszej szkoły, życząc im powodzenia w roku szkolnym 2019/2020.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

  • 2 września 2019 r. - rozpoczęcie roku szkolnego
  • 23 - 31 grudnia 2019 r. - zimowa przerwa świąteczna
  • 27 stycznia - 9 lutego 2020 r. - ferie zimowe
  • 9 - 14 kwietnia 2020 r. - wiosenna przerwa świąteczna
  • 21 - 23 kwiecień 2020 r. - egzamin ósmoklasisty  
  • 24 kwietnia 2020 r. - zakończenie roku szkolnego w klasach programowo najwyższych w szkołach ponadpodstawowych
  • 4 -  21 maj 2020 r. - matura
  • 26 czerwca 2020 r. - zakończenie roku szkolnego
  • 27 czerwca – 31 sierpnia 2020 r. - wakacje

Raport SzPz

Treść: 
Raport SzPz
Tags: 

Turniej Gigantów

Turniej Gigantów

Dzień Dziecka w Zespole Szkół nr 1w Nowym Miasteczku.

31 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr1 w Nowym Miasteczku wzięli udział w ,, Leśnym Dniu Dziecka” i ,, Turnieju Gigantów”. Dzieci podjęły wyzwanie i zmierzyły się z największym w Europie dmuchanym torem przeszkód. Przeżyły niesamowitą przygodę, walcząc drużynowo. Odbyły się także spotkania z leśnikami, którzy przygotowali różne niespodzianki. Dodatkową atrakcją dla starszych uczniów była możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Imprezę połączono ze zwiedzaniem szkoły ponadgimnazjalnej i możliwością skorzystania z obiektów sportowych przy Placu Strzeleckim. Wśród dodatkowych atrakcji było malowanie buziek, fikuśne fryzury i dmuchany zamek. Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka słodki poczęstunek. To był naprawdę udany dzień.

M.Ś.

Lekcja przyrody „na żywo" - Owady

Zdjęcia: P. Włodarczyk, K. Gutkowski

Lekcja przyrody „na żywo" - Owady

W dniu 27 marca 2019 r. odbyła się, po raz kolejny, ciekawa lekcja przyrody „na żywo" przeprowadzona przez przedstawicielkę z agencji „KLAPS ART" z Krakowa. Tym razem dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt - owadów. Podczas prelekcji, w której wzięło udział 21 klas, zostały zaprezentowane okazy owadów żyjące w różnych zakątkach świata.

Prowadząca zapoznała zebranych z rozmnażaniem się owadów, ze sposobem ich żerowania, z różnicą morfologiczną jaka występuje między motylami nocnymi i dziennymi. Przez godzinę słuchaliśmy niezwykle interesujących wiadomości o budowie owadów, ich cechach charakterystycznych, środowisku i trybie życia. Wielką atrakcją okazały się żywe osobniki, m.in. drapieżne modliszki, liśćce, straszyki z rejonów Malezji, karaczany madagaskarskie, szarańcze, chrząszcze i żuki. Niektóre osobniki mogliśmy osobiście dotknąć i pogłaskać. Dowiedzieli się również jak odróżnić samicę świerszcza od samca, co to jest subimago i imago, w jaki sposób należy podnosić owada oraz że ćmy mogą być równie piękne jak motyle dzienne.  Po raz kolejny przekonaliśmy się o potrzebie istnienia każdego żywego organizmu, czy jest nim potężny słoń, czy też mały owad - każdy z nich zasługuje na naszą uwagę. 

Podziwialiśmy również kolekcję owadów w gablotach, m.in. piękne motyle, ćmy oraz chrząszcze. Lekcja była bardzo interesująca i z pewnością nikt się nie nudził. Poznaliśmy wiele ciekawostek o owadach i mieliśmy niecodzienną okazję rozwinąć nasze zainteresowania przyrodnicze oraz przyjrzeć się z bliska różnym okazom.

Było wiele emocji, ekscytujące zajęcia zrobiły na wrażenie na wszystkich!

Z niecierpliwością czekamy na kolejną żywą lekcję przyrody.

Zdjęcia: P. Włodarczyk, K. Gutkowski

 

Pierwszy dzień wiosny

21 marca przedszkolaki wraz z Paniami przeszły się barwnym korowodem ulicami Nowego Muasteczka. Wszyscy witali Wosnę, dzieci śpiewały piosenki, na rynku spalono przyniesione przez dzieci Marzanny w asyście strażaków z OSP Nowe Miasteczko. Dzień ten uświetniły śpiewaczki z lokalnego zespołu „Kalina”, Pani Burmistrz przywitała przybyłych na rynek i wspólnie z przedszkolakami powitała Wiosnę. 

Typ placówki: 

Koncert

Dnia 19.03.2019 r. Przedszkolaki wysłuchały koncert z cyklu W Krainie Pani Muzyki pt. „Szewczyk Dratewka, Lajkonik i hejnał krakowski”. Jak tytół wskazuje, dzieci poznały historię szewczyka Dratewki oraz Lajkonika miały również okazję wysłuchać hejnał krakowski. Dzieci brały aktywny udział w koncercie, Emilka z grupy starszaków tańczyła krakowiaka z panem w pięknym krakowskim stroju a Grzesiu wcielił się w rolę Lajkonika. Koncert był ciekawy i bardzo się podobał dzieciom. 

Typ placówki: 

Wycieczka do muzeum

Grypa pani Izabeli Zelisko i pani Liliany Zwarycz odwiedziły muzeum w Nowej Soli. Poniżej fotorelacja z jakże udanej wycieczki. Po zwiedzeniu muzeum dzieci udały się na salę zabaw gdzie wspaniałe się bawiły. 

Typ placówki: 

Bal karnawałowy

Dnia: 12.02.2019r odbył się bal karnawałowy w Domu Kultury, który zorganizowała Rada Rodziców. Zabawę prowadziła Pani z Agencji Artystycznej „Drabinkowo”. Dzieci były pięknie przebrane i wspaniale się bawiły. 

Typ placówki: 

Koncert

Dnia 06.02.2019r. Odbył się koncert zatytułowany „Wesołe Polki i walce, czyli z wizytą na cesarskim dworze”.

Typ placówki: 

Koncert

Dnia 10.01.2019 r. Odbył się koncert z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” pt.”Z gitarą i sombrero, czyli muzyczne „o’le”!!! Przedszkolaki poznały muzyków zwanych Mariachi ich instrumenty oraz ciekawostki dotyczące tego rodzaju orkiestry. 

Typ placówki: 

Góra Grosza

W GÓRZE GROSZA uzbieraliśmy 337,25 zł w monetach 1gr, 2gr i 5 gr(razem ważyły ok.33 kg).

monet 1groszowych było 9555 sztuk czyli 95,55 zł

monet 2 groszowych było 5155 sztuk czyli 103,10zł

monet 5 groszowych było 2772 sztuki czyli 138,60 zł.

Dziękujemy wszystkim , którzy włączyli się do akcji.

Marta Ryśkiewicz

Wizyta uczniów naszej szkoły w Przedszkolu

Uczniowie klasy 4b SP wraz ze swoją wychowawczynią p. B. Garbacz  i ks. A. Zelionca odwiedzili w przedszkolu najstarszą grupę sześciolatków, której wychowawczynią jest p. B. Stachowiak. Wśród uczniów znaleźli się absolwenci, którzy mile wspominali chwile spędzone w odwiedzanym przedszkolu. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, które były okazją do wspólnej zabawy i wzajemnego poznania. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wieloma uściskami.

Orszak Trzech Króli

    Trzecia edycja Orszaku Trzech Króli już za nami! W barwnym i wesołym pochodzie uczestniczyły setki osób z miasta oraz gminy Nowe Miasteczko. Nasze świętowanie tego dnia rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w kościele Opatrzności Bożej z udziałem pani burmistrz Danuty Wojtasik. Eucharystia ta sprawowana przez Księdza Proboszcza ofiarowana była w intencji parafian oraz wszystkich uczestników Orszaku – zarówno miejscowych, jak i gości. Kilkanaście minut po godzinie 13.00 kolorowy Orszak ruszył ulicami Nowego Miasteczka, podążając za Gwiazdą, która wskazywała drogę do Nowonarodzonego Króla. Tegoroczną gwiazdę ufundował pan dyrektor Jacek Zawiślak, natomiast uczniowie klas mundurowych nieśli ją na czele Orszaku. Na trasie swojego przemarszu przepiękny korowód zatrzymał się w pałacu Heroda - scenę tę odegrali uczniowie z parafialnego KSM-u. Kolejnym przystankiem było zatrzymanie się nad tajemnicą pasterzy, którzy jako pierwsi otrzymali wiadomość o Nowonarodzonym. W dalszej kolejności, Królowie pomaszerowali już prosto na dziedziniec przy ratuszu, gdzie na scenie Mędrcy oddali pokłon Świętej Rodzinie. Wszyscy uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu oraz dzielili się opłatkiem. To było kolejne publiczne świadectwo wszystkich mieszkańców Nowego Miasteczka a nasi uczniowie kolejny raz wykazali się gotowością i niezwykłymi talentami.

ks. dr Aleks Zelionca

Zdjęcia B i R Lisowscy

Strony