Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

W naszym przedszkolu już dwukrotnie odbyły się warsztaty edukacyjne KRAINA EKSPERYMENTÓW. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przeprowadzają doświadczenia i eksperymenty. Poznają różnorodne prawa fizyki, zachodzące podczas doświadczeń  reakcje chemiczne. Pierwsze warsztaty odbyły się pod hasłem; Powietrze - nasz przyjaciel", a dzisiejsze - " Akcja - reakcja". Dzieci uczą się wielu ciekawych i nowych rzeczy. 

„Smaczna i zdrowa sałatka owocowa” - takie hasło przyświecało naszym dzisiejszym zajęciom w grupie Żabki i Biedronki. Dzieci najpierw umyły rączki , potem zasiadły do stolików przygotować sałatkę owocową: obierały  banany, panie pomogły obierać jabłuszka, kroiły  owoce na deseczkach ( nie obyło się bez podjadania). Pokrojone owoce wrzuciliśmy do miseczek, nałożyliśmy na talerzyki i dzieci ze smakiem je zjadały. Były nawet dokładki. Dzieci wiedzą, że owoce są bardzo zdrowe i należy je jeść.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ŻABKI ; W dniu 14.10.2021 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z przejęciem czekały na Panią Dyrektor. Pieknie się zaprezentowały: zaśpiewały  piosenkę o Żabkach i powiedziały wierszyk o pasowaniu. Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała każde dziecko na przedszkolaka i wręczała dyplomy z książeczkami. Na koniec dzieci otrzymały słodycze. Było to dla nas wielkie przeżycie

 

W dniu 18 października w grupie 6 latków odbyły się zajęcia podsumowujące tematykę lasu, na których dzieci miały możliwość utrwalenia zdobytych już wiadomości na temat zwierząt i roślin będących nieodłącznym elementem leśnego krajobrazu. Poprzez zabawy rozwijające percepcję wzrokową, przedszkolaki ćwiczyły przygotowanie do nauki czytania i pisania, a w organizowanych zabawach ruchowych, dawały upust swojej żywiołowości i uczyły się współpracy w grupie. Na koniec wykonały wspólną pracę plastyczną -plakat pt. "Zwierzęta leśne".

Dzień chłopaka w przedszkolu to wspaniała okazja do integracji i dobrej zabawy. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców zabawy oraz miłe niespodzianki.

Celem zorganizowania zajęć z kolorem czerwonym było zwrócenie uwagi na rozpoznawanie czerwonych owoców i warzyw, dzielenie ich na zbiory, rozróżnianie figur geometrycznych oraz rozwijanie spostrzegania wzrokowego, sprawności rąk i myślenia.

Pod koniec września obchodziliśmy w przedszkolu dzień jabłka. Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu.

Grupę pani I. Zelisko odwiedził myśliwy z Koła Łowieckiego "Orzeł" z Nowego Miasteczka.

W naszym przedszkolu odbyły się wizyty policjantów. Tematem spotkań było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dnia 10 października każdego roku obchodzimy Dzień Drzewa. W dniu dzisiejszym wszystkie grupy przedszkolne uczciły ten dzień. Dzieci oglądały malutką sadzonkę świerka, porównywały ją z dużym krzewem tui. Poznały powody, dla których warto sadzić drzewa  i o nie dbać. Wykonały piękne prace plastyczne - drzewka, wykonane różną techniką. Na koniec zasadziliśmy drzewka w ogródku przedszkolnym, a  dzieci  otrzymały medale opiekuna przyrody.

Pages