Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

Ach, cóż to był za bal! Dzieci z grupy Żabki,  w pięknych strojach karnawałowych uczestniczyły w balu .Były zabawy, tańce, konkursy: taniec z balonem, taniec z miotłą, taniec na lodzie. Zabawy przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Dzieci były bardzo szczęśliwe, prezentowały i omawiały swoje stroje. Tańczyły w parach, kółeczkach. Pozostaną miłe wspomnienia

22 grudnia 2022 r w przedszkolu dzieci z grup Jagódki, Biedronki, Żabki i Sówki uczestniczyły w wigiliach grupowych. Dzieci dzieliły się opłatkiem, śpiewały kolędy i pastorałki oraz recytowały wiersze, które wcześniej się nauczyły. Przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci zasiadły do wspólnego stołu i zjadały wcześniej przygotowane pierniczki oraz inne słodkości. Był to czas spędzony w miłej, uroczystej atmosferze. Dzieci wzięły do swoich domów przygotowane dekoracje i kartki świąteczne. 

W tym roku w naszej szkole zamiast tradycyjnych jasełek dzieci z klas szóstych wraz z wychowawczyniami zorganizowały żywą szopkę. Starannie przygotowane stroje, dekoracje, a zwłaszcza oprawa muzyczna zachwyciły wszystkich widzów. Za akompaniament odpowiedzialny był Fabian Szulborski, który zagrał i zaśpiewał jedną z kolęd "Maleńka miłość". Wprowadziła nas ona w świąteczną zadumę. Drugą kolędę "Przybieżeli do Betlejem" również zagrał na gitarze Fabian, a wykonali wszyscy szóstoklasiści. Efekt był zachwycający.

B. Ratajczak

 

Dzieci z grupy ,,Jagódki" dekorowaly w przedszkolu pierniczki. Malowały lukrem, posypywały barwnymi posypkami cukrowymi. Kazdy był wyjątkowy i niepowtarzalny. Dekorowanie pierniczków bardzo się dzieciom podobało, a unoszacy się aromat świeżych pierniczków wprawiał wszystkich w cudowny swiąteczny nastrój.

Los leśnych zwierzaków nie jest nam obojętny. Każdego roku uczniowie naszego Zespołu przyłączają się do akcji zbiórki żołędzi organizowanej przez Koło Łowieckie "Orzeł". Tak było i w tym roku. Klasy, które zebrały najwięcej żołędzi, zostały nagrodzone przez myśliwych: 1.miejsce zajęła klasa 1b 2. miejsce zajęła klasa 3a 3. miejsce zajęła klasa 3b. Duże brawa należą się także naszym przedszkolakom, które podczas jesiennych spacerów z dużym zaangażowaniem również zbierały żołędzie dla zwierząt.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Głównym celem zajęć tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Tego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Paniami o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały nasz hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

09 listopada 2022 r. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na przedszkolaka . Mali artyści zaprezentowali przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Grażyna Olszewska, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dzieci z grupy „Jagódki” wykonały na zajęciach pyszne i zdrowe kanapki.

28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych o tematyce „Jabłko”. Słuchaliśmy   piosenki „Wniosły dzieci z sadu”. Rozmawialiśmy na temat możliwości wykorzystania jabłek  i ich walorów zdrowotnych.  Dzieci  samodzielnie wykonały sok z jabłek w sokowirówce i chętnie go piły. Zobaczyły jak można przygotować chipsy z jabłek w suszarce. W przedszkolu zostało  sporo jabłek, które codziennie zjadamy. 

Przedszkolaki powitały jesień kolorem czerwonym. Każde dziecko przyniosło czerwony owoc i warzywo. Był to czerwony dzień również na talerzu, dzieci poznały walory zdrowotne warzyw i owoców. Dzieci oglądały przyniesione owoce i warzywa oraz je degustowały. Tego dnia w każdej grupie było wiele zabaw związanych z jesienią i kolorem czerwonym, wykonano wiele prac plastycznych. Tego dnia w przedszkolu było czerwono i wesoło.

Strony