Aktualności z Przedszkola w Nowym Miasteczku

27 września 2023 r. gościliśmy w naszym przedszkolu niecodziennych gości- panią policjantkę i pana policjanta. Odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze, odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci dzieliły się  swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Na pewno zapamietają informacje przekazane przez gości. 

W poniedziałek przedszkolaki witały JESIEŃ kolorem czerwonym. 
Śpiewały piosenki o jesieni. Uczyły się jesiennych wierszyków. Omawiały dary jesieni przyniesione do przedszkola - czerwone warzywa i owoce, które dzieci z chęcią zjadły. Były rebusy, quizy i jesienne zabawy. Przedszkolaki wykonały jesienne prace plastyczne.

Dziś zapraszamy na fotorelację z imprezy, w której brali udział najmłodsi podopieczni naszego Zespołu. Dzień Przedszkolaka to inicjatywa rodziców i grona pedagogicznego obu przedszkoli.  Z Placu Strzeleckiego naszych przedszkolaków eskortowali uczniowie klasy II mundurowej pod nadzorem ppor. Pana Tomasza Kuncika , w przeprowadzani dzieci przez jezdnię pomagał również Pan Sebastian Sikorski. Całe przedpołudnie to wspaniała zabawa i moc atrakcji.

Od dziś ponad 100 obrazów na poplenerowej wystawie malarstwa w Przytoku, którego kuratorem jest p. Krystyna Betiuk. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy malarstwa olejnego, akwarel i grafik. Od ponad 30 lat artyści z całej Polski przyjeżdżają i tworzą, szukając inspiracji w najbliższej okolicy, niesamowitych lasach, łąkach, architekturze pałacu i parku.W tym roku najstarszym plastykiem uczestniczącym w tym wydarzeniu jest 93-letni nestor polskiego malarstwa z Poznania - artysta Bogusław Olejniczak.

27 lipca 2023 r. Dzieci z przedszkola wzięły udział w przedstawieniu pt. „Magiczna kraina Czarnoksiężnika Ozona" Teatru Art z Krakowa. Spektakl pokazał najmłodszym widzom, że w życiu prawdziwych przyjaciół poznaje się w chwilach kryzysu i słabości, a wspólne działanie pozwala na pokonanie wszystkich, nawet najtrudniejszych przeszkód. Bajka pokazała również jak ważne jest dbanie o naszą planetę i środowisko. Spektakl zdecydowanie porwał widzów w magiczny świat bohaterów akcji oraz dał wiele cennych wskazówek.

 

Dzisiaj 20 lipca 2023 r. wybraliśmy się z przedszkolakami na spektakl pt.”Piraci i skarb pustyni”. Główną bohaterką była dziewczynka o  imieniu Kostka, która trafia na statek piracki, którym dowodzi słynny Kapitan Jack. Wspólnie wyruszyli do Egiptu, aby tam odnaleźć wielki skarb zwany Diamentem Nilu. Bohaterowie na swej drodze spotykają tajemnicze postacie i przeżywają liczne przygody. Nauka płynąca z przedstawienia jest taka, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.

W roku szkolnym 2022/2023 Dzieci z grupy Biedronki obchodziły swoje 5 i 4 urodziny. W dniu urodzin solenizant przynosił do przedszkola słodki poczęstunek dla kolegów i koleżanek z grupy. Dla solenizanta była śpiewana piosenka urodzinowa. Dzieci wykonywały laurki, które wręczały i składały życzenia urodzinowe. Każdy solenizant dostawał dyplom urodzinowy oraz balonik. Dzieci tego dnia czują się  wyjątkowo, cała uwaga jest skupiona na nich i wszyscy są dla nich mili i się przytulają. 

14.06.2023r. pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Ostaszowa.

07.06.2023r. Dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki pojechały do MOK w Głogowie na spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu Teatru z Wrocławia. Dzieciom bardzo się podobał spektakl. Była piękna scenografia a artyści mieli ciekawe stroje. Treść teatrzyku pokazała jak ważne są takie wartości jak: dobro, przyjaźń i wzajemna pomoc oraz poszanowanie przyrody.

7 czerwca grupy Żabki i Jagódki wybrały się do MOK w Głogowie   na spektakl teatralny „Jak Rumcajs Cypiska uratował” w wykonaniu Teatru z Wrocławia. Piękna scenografia i stroje robiły wrażenie. Dzieciom bardzo się podobał spektakl. Treść teatrzyku pokazała jak ważne są takie wartości jak: dobro, wzajemna pomoc, poszanowanie przyrody, życie w zgodzie z naturą. Dzieci wyniosły na pewno niezapomniane wrażenia.

Strony