Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Akcja "Sprzątanie Świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean Up The World", wywodzącego się z Australii i zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Uczestniczy w nim 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W Polsce, akcję w 1994 roku, zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia, która od początku koordynuje tę akcję na terenie naszego kraju.

Nasz Zespół, z inicjatywy samorządów uczniowskich pod opieką p.A Śliwińskiej oraz p Anity Dolaty, przyłączył się do światowej akcji. Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a (World Duchenne Awareness Day) przypada co roku 7 września,  a jego symbolem jest czerwony balonik. Data jest ściśle związana z chorobą, ponieważ gen DMD, kodujący białko dystrofiny, jest najdłuższym znanym ludzkim genem i składa się z 79 egzonów.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego to spotkanie z przyjaciółmi, nauczycielami , wspomnienia wakacyjne i ... nowy plan lekcji. Jutro przyjdziemy z plecakami, ale dziś, choć na galowo, to jednak jeszcze w wakacyjnym nastroju. Na boisku szkolnym powitali nas serdecznymi słowami pan Dyrektor Jacek Zawiślak, który uroczyście rozpoczął inaugurację roku szkolnego 2023/2024, przedstawił historię nadania naszej szkole podstawowej imienia Komisji Edukacji Narodowej oraz pani Burmistrz Danuta Wojtasik, która pięknie wspominała swoje szkolne czasy.

Od dziś ponad 100 obrazów na poplenerowej wystawie malarstwa w Przytoku, którego kuratorem jest p. Krystyna Betiuk. Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy malarstwa olejnego, akwarel i grafik. Od ponad 30 lat artyści z całej Polski przyjeżdżają i tworzą, szukając inspiracji w najbliższej okolicy, niesamowitych lasach, łąkach, architekturze pałacu i parku.W tym roku najstarszym plastykiem uczestniczącym w tym wydarzeniu jest 93-letni nestor polskiego malarstwa z Poznania - artysta Bogusław Olejniczak.

Ósmoklasiści podczas uroczystego apelu odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a tym samym przekroczyli magiczny próg. Zaczęli nowy etap, może trudniejszy, ale dający szansę na coś nowego. Pożegnali ich wychowawcy: p. Mariola Świta, p Beata Garbacz, p.Bartłomiej Wolny, dyrekcja szkoły, pani burmistrz, nauczyciele i młodsi uczniowie. Życzymy wszystkim absolwentom, by przetrwała w nich radość i spontaniczność, by odważnie realizowali swoje marzenia i nigdy z nich nie rezygnowali.

Mg. Wysoczańska

Dłuuuugi był ten rok szkolny, więc czas na zasłużone wakacje. O godzinie 9.00 pożegnaliśmy na dwa miesiące uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. A o godzinie 10 uczniów klas mundurowych naszego liceum. Życzymy im odpoczynku, aktywnie spędzonego czasu i słońca, oby we wrześniu mogli powspominać czas wakacyjny z radością .

Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Świadectwa odebrane i można rozpocząć wakacyjny wypoczynek.

Ostanie dni wypełnione są świadomością, że coś się kończy... rok szkolny, czerwiec, 8 lat razem w jednej klasie... Pojawia się również radość, że wakacje tuż, tuż. To wszystko wyzwala zarówno tęsknotę, jak i dużo dobrej energii.

Dziś odbył się Apel Nagrodowy podsumowujący sukcesy uczniów szkoły podstawowej w mijającym roku szkolnym 2022/2023. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i hymnem, a następnie uhonorowaniem przez władze PCK naszej szkoły odznaczeniem za krzewienie wartości Polskiego Czerwonego Krzyża. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie nagród uczniom za udział w konkursach i zawodach. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, nie tylko tym, którzy dziś otrzymali dyplom czy nagrodę. Gratulujemy wszystkim, którzy pomimo trudności pokonali własne słabości i rozwinęli swoje talenty.

Polonezem na rynku Nowego Miasteczka rozpoczęli bal ósmoklasistów uczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku. W piątkowe popołudnie spotkali się przed Domem Kultury, by uroczyście zakończyć szkołę podstawową. Na początek dyrektor szkoły  pan Jacek Zawiślak przywitał zebranych na rynku gości, później kilka ciepłych słów skierował do uczniów. Powitał też rodziców, którzy jak mówił, właśnie dziś będą przeżywać niesamowite emocje, patrząc na pięknie zatańczonego przez młodzież poloneza. Przygotowanego pod kierownictwem pani Anity Dolaty.

 

 

Strony