Aktualności ze Szkoły Podstawowej w Nowym Miasteczku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia 2022 uczniowie klas 7 – a,b,c  zaprosili w czasie przerw do tańca uczniów i nauczycieli. Tego dnia przerwy upływały w rytmie tanecznych przebojów.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest 8 maja, w dniu urodzin H. Dunanta założyciela Czerwonego Krzyża. Z tej okazji na całym świecie organizowane są imprezy okolicznościowe podkreślające historię i  wagę Czerwonego Krzyża oraz misję i zasady którymi kieruje się nasze Stowarzyszenie.

Opiekun Szkolnego Koła PCK przywiozła z Nowej Soli darowiznę w postaci podpasek marki Femina od Kulczyk Foundation, otrzymanej od sieci Biedronka w ramach Okresowej Koalicji.

Podpaski otrzymały wszystkie dziewczęta z klas 8a, 8b, 8c i 8d oraz z klasy 1 LO.

Za darowiznę bardzo dziękujemy... i nadal bierzemy udział w cyklicznych akcjach i konkursach PCK.

 

Zarząd PCK w Nowej Soli nie zapomniał też o najmłodszych, gdyż uczniowie klasy 1a i 1b za uczestnictwo w akcji ,,Dziel się uśmiechem'' otrzymały pamiątkowe ,,grafiki mycia zębòw''. 

 

A tymczasem w naszym LO ... Dzień bez plecaka dobiega końca . Pomysłowość bez granic, było wszystko, rowery i rowerki, kosze wszelkiego rodzaju, walizki prezesów złote puchary, a nawet czajniczek pani wicedyrektor. Sami zobaczcie .

Oj, działo się, działo !

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem.

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Wędrujemy po Nowym Miasteczku w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Pewnego dnia trafiliśmy do Piwnicy pod Ratuszem na zaproszenie pani Henryki Chmurskiej. W takim nietypowym miejscu uczniowie klasy 4a mogli poznać fragment historii Nowego Miasteczka i samej piwniczki, z którymi zapoznała ich absolwentka naszej szkoły, obecnie stażystka, pani Agnieszka Poklepa. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa pięknych prac plastycznych, które powstały na jednym z warsztatów prowadzonych przez panią Krystynę Betiuk oraz wystawa kronik z życia „ Rolniczaka".

Dziś, kiedy zegar ratuszowy wybił godz. 14.00, na rynku w Nowym Miasteczku oddano hołd tym, dla których największą wartością była miłość do Ojczyzny i do Wolności, Bohaterom AK, Bohaterami walk o wolną Polskę. Wspólnie z 16 Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej uczniowie klas mundurowych liceum ogólnokształcącego wraz z dyrekcją, nauczycielami i mieszkańcami Nowego Miasteczka włączyli się do obchodów 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową , organizowanych przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Klasa 5 b zaprosiła koleżanki i kolegów z młodszych klas na nietypową lekcję, która odbyła się na greckiej górze Olimp. Uczniowie na lekcjach historii z panią Anną Opryszak przygotowali prezentację najważniejszych greckich bóstw. Czwartoklasiści z zaciekawieniem wysłuchali występów kolejnych postaci z mitologii, ale największe wrażenie zrobiły stroje i atrybuty wykonane przez artystów samodzielnie.

Strony