Treść w Nowym Miasteczku

08 Listopada 2023r. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom i książeczkę. W grupie Biedronki zostały pasowanie: Jagna, Lila i Eliza, cała grupa Motylków i dzieci z grupy Pszczółki. Pasowane dzieci  oficjalnie zostały „pełnoprawnymi” przedszkolakami.

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Były zabawy sportowe, segregowaliśmy dynie wg wielkości, rodzaju oraz przeliczaliśmy dynie. Dzieci poznały walory zdrowotne i różne sposoby wykorzystania dyni. Dzieci wykonały pracę plastyczną. Sprawdzaliśmy co kryje dynia w środku, wyjmowaliśmy pestki. Degustowaliśmy już suche pestki dyni. 

Dzień PLUSZOWEGO MISIA w przedszkolu. 

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „W EKOLOGICZNYM ŚWIECIE DOBRZE BAWIĆ SIE BĘDZIECIE”. 
Realizowany przez grupę Żabki. 

Dzień Dziecka

Michał Walas zorganizował wystawę modelarską w naszej Szkole Podstawowej odpowiadał na pytania innych i zachęcał młodszych i starszych do sklejania modeli. Michał Interesuje się modelarstwem od 7 lat a tą pasją zaraził go jego tata który kiedyś prowadził kółko modelarskie w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku. Michał odpowiadał chętnie na każde pytania zadawane przez uczniów naszej Szkoły i również zachęcał do sklejania młodszych I starszych na jego wystawie pojawiły się:
samoloty
czołgi
pojazdy pancerne
I inne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów

W dniu 25 kwietnia 2024r W Nowej Soli odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.

Liceum Ogólnokształcące reprezentował zespół przygotowywany przez p.Ewę Hoffmann w składzie:

1.Emilia Kociecka

2.Julia Wawrzyńczyk

3.Adrian Woźniak

4.Natalia Bednarz

5.Martyna Strojna

6.Jakub Skoneczny

Młodzież wywalczyła zaszczytne 3 miejsce.

Szkołę Podstawową reprezentował dwuosobowy zespół przygotowywany przez p.Bożenę Świercz w skladzie:

1.Ewa Błaszczyk

2.Hanna Marczak

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia uczniowie z klasy 2b, 3a i 3b zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny sprzątali naszą planetę. Posprzątany został teren wokół szkoły oraz najbliższa okolica. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dzień Promocji Liceum to kolejna świetna impreza naszego Zespołu. Odwiedzili nas uczniowie z wielu szkół w powiecie. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało, ponieważ przygotowane atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Strony