Treść w Nowym Miasteczku

Zielony dzień w przedszkolu.
Tego dnia Dzieci miały na sobie zielony element garderoby. Rozmawialiśmy na temat przyrody oraz zielonych owoców i warzyw. Graliśmy w zielone. Poszukiwaliśmy koloru zielonego w przedszkolnym otoczeniu. Na koniec zjedliśmy przyniesione owoce i warzywa

Wiosnę można powitać tylko tak  - od przedszkola do liceum kolorowo i radośnie. Dziś w programie były: poszukiwania wiosny, lekcje prowadzone przez uczniów, nauczyciele w ławkach uczniowskich, szalone i barwne przebrania, muzyka, radość i dzwonek, jak za starych dobrych czasów, sterowany przez ucznia - woźnego.

Mg. Wysoczańska

21.03.2023 r klasa 1a i 1b pojechały do Piotrowic (obok Ostaszowa) na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Najpierw każdy uczeń polukrował i własnoręcznie ozdobił kolorowymi posypkami wielkanocną babeczkę, po czym posiał rzeżuchę i posadził wiosenny własny kwiat. Warsztaty przeplatane były zajęciami, jak także staropolskimi opowieściami, dzięki którym dowiedzieliśmy się skąd wywodzą się nazwy pór roku i miesięcy, jak również zwyczaje i tradycje wielkanocne. Najprzyjemniejsze jednak dla dzieci było głaskanie i przytulanie wielkanocnego nie-zajączka, a króliczka.

W przeddzień kalendarzowej wiosny z inicjatywy Szkolnego Koła PCK zorganizowaliśmy Sprzątanie Świata. W akcji wzięły udział klasy: I b , II a, II b, IIIb oraz nauczycielki: panie I.Olczyk-Pacan, M.Jackowska, A.Sajpel, P.Stoczko, B.Świercz. Pogoda nam dopisała, na terenie szkoły i wokół naszej placówki zebraliśmy kilka worków śmieci. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, a przy okazji znaleźliśmy wiosnę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu. Opiekun SK PCK B.Świercz

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY KONSERWATOR

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: KONSERWATOR (w pełnym wymiarze czasu pracy – 1 etat).

Wnioski należy składać w terminie od 23 do 31 marca do godz. 10:00.

Komunikat i kwestionariusz osobowy w załączeniu 

17.03 nasza klasę IIa odwiedziły przedstawicielki Sanepidu z Nowej Soli p.Mariola Poźniak i p.Małgorzata Kłyszko. Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu prozdrowotnego : „Z higieną za Pan Brat". Zajęcia trwały godzinę, a nasze dzieci otrzymały książeczki utrwalające wiedzę na temat czystości , higieny i zdrowego stylu życia. Na lekcjach będziemy rozwiązywać krzyżówki i rebusy o tematyce prozdrowotnej. Panie prowadzące spotkanie bardzo pochwaliły dzieci za duży zasób wiedzy w tym temacie i za wzorowe zachowanie podczas zajęć.

Nauka przez sztukę. Od kilku dni w Gminnym Ośrodku Kultury uczniowie Zespołu spotykają się na wystawie malarstwa z samą artystką i autorką obrazów - panią Krystyną Betiuk. Oglądając dzieła, poznają tajniki malarstwa, odczytują symbolikę obrazów, odkrywają konteksty literackie i filozoficzne. Najważniejsze jest jednak to, że spotkania są świetnym pretekstem do rozmów o talentach, które warto w sobie odkrywać.

Wczoraj uczestniczyliśmy w jubileuszowymi wernisażu naszej nauczycielki i wspaniałej artystki, Pani Krystyny Betiuk, zatytułowanym „ Wizje ( nie) konkretne” . W Gminnym Ośrodku Kultury spotkali się wielbiciele sztuki, przyjaciele , rodzina, dyrekcja, uczniowie, absolwenci Zespołu, rodzice,, mieszkańcy i wszyscy, którzy pragnęli podziękować p. Betiuk. Podziękowaniom towarzyszyły również występy naszych uczniów z klas ósmych , którzy przygotowali wspaniały pokaz mody.

W naszej szkole odbył się etap rejonowego konkursu biologicznego dla uczniów szkół podstawowych. Z biologią zmagało się 19 uczniów , gościliśmy aż 13 szkół z rejonu 4. Nasi reprezentanci to: Maksymilian Kwaśniewski 8a, Bartek Greczyn 8c i Weronika Komar 7a. Do konkursu przygotowały ich panie: Beata Garbacz i Renata Krawczyk. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Dla tych, którzy okażą się najlepsi, czeka konkurs wojewódzki

Rok 2023 pod patronatem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. W swoim najsłynniejszym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego burzące ówczesny obraz świata. Jego odkrycie spowodowało rewolucję naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.

Strony