Treść w Nowym Miasteczku

Fabian Szulborski - uczeń klasy 5a na początek wakacji wyśpiewał i wygrał na gitarze wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie „ Śpiewać może każdy " Sława 2022. Ponad trzydziestu finalistów wyłoniono w czasie trzech eliminacji Festiwalu Piosenki. Do konkursu zgłosiło się około stu uczestników z kilku województw. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Ulga połączona z ekscytacją, spokój i zadowolenie - to emocje, które wypełniają uczniów, rodziców oraz nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Dziś było naprawdę sporo emocji, radość, szczęście, bo świadectwa w dłoni, kwiaty, przytulasy, uśmiechy, ciepłe, serdeczne słowa. Nie zabrakło łez wzruszenia, bo opuszczają nas wspaniali nauczyciele, którzy naszej szkole oddawali serce i czas: p. Janina Hercuń, p. Aleksandra Nowakowska, p. Justyna Ugolik, p. Żaneta Buczek i ksiądz Alek Zielonka. Wszystkim życzymy, aby zawsze miło wspominali czas spędzony z nami.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 to ważne wydarzenie dla wielu młodych Polaków. Uczniowie z niecierpliwością czekali na odebranie dyplomów i pożegnanie roku szkolnego, który dla wielu osób z pewnością był wyczerpujący i stresujący. Już wkrótce wakacje, a to idealny czas na zregenerowanie sił i rozpoczęcie nowego roku szkolnego z większą energią i chęciami do pracy.

 

Żeby zacząć wakacje, należy zakończyć rok szkolny. W naszym Zespole dziś odbyły się trzy apele, więc chyba zasłużyliśmy na wakacyjny czas. Dziś było naprawdę sporo emocji, radość, szczęście, bo świadectwa w dłoni, kwiaty, przytulasy, uśmiechy, ciepłe, serdeczne słowa. Nie zabrakło łez wzruszenia, bo opuszczają nas wspaniali nauczyciele, którzy naszej szkole oddawali serce i czas: p. Janina Hercuń, p. Aleksandra Nowakowska, p. Justyna Ugolik, p. Żaneta Buczek i ksiądz Alek Zielonka.

Wszystkim życzymy, aby zawsze miło wspominali czas spędzony z nami.

 

23 czerwca 2022 r. odbyło się w naszym przedszkolu zakończenia roku przedszkolnego. Bardzo szybko minęło nam dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć. Każde dziecko w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas w przedszkolu otrzymało dyplom i słodki upominek. 
24 czerwca na terenie przedszkola odbyła się impreza grupy Biedronki z okazji zakończenia roku przedszkolnego. 
Wszystkim przedszkolakom życzę bezpiecznych oraz radosnych wakacji pełnych słońca, odpoczynku i wspaniałych przygód. 

Grupa taneczna z Meksyku wystąpiła dzisiaj 22 czerwca w Domu Kultury  w prawie godzinnym, żywiołowym i barwnym koncercie.

Wspaniałe kolorowe stroje, żywiołowy taniec oraz gorąca muzyka pozwoliła przenieść się do gorącego klimatu Meksyku i poczuć temperament tamtejszych mieszkańców.

(zespół pochodzi z San Luis Potosí, Około 10 tyś km od Polski. )

Koncert był częścią Międzynarodowego Festiwalu Folkloru który aktualnie odbywa się w Zielonej Górze.

Tchoukball - Dziś uczniowie naszej szkoły mieli okazję pozanć – bezkontaktową zespołową grę sportową o nazwie tchoukball.

Nagrody za konkursy rozdane. Ogromne brawa dla wszystkich. Dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody, nauczycielom za organizację oraz przygotowanie uczniów do konkursów, a naszym wspaniałym dzieciakom za udział i niesłabnącą radość w pokonywaniu trudów konkursowych.

Przedszkolaki z grupy p. Liliany oraz p. Izabeli wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Nowej Soli. Dzieci bardzo przeżywały jazdę autobusem, ponieważ dla niektórych była to pierwsza taka podróż. Na początku zwiedzaliśmy pomieszczenie, w którym znajdowały się dawne przedmioty do pracy na wsi. Dzieci poznały sprzęty, potrzebne np. do młócenia, mielenia zboża na mąkę, dawne sposoby wypieku chleba. W dalszej części zwiedzaliśmy pawilon z fauną i florą regionu Nadodrza. Tam też odbyły się warsztaty plastyczne- lepienie z masy solnej i malowanie farbami .

Wczorajszy bal ósmoklasistów rozpoczął się polonezem. Uczniów przygotowała p. Anita Dolata. Chyba niejednemu łezka się w oku zakręciła. Dziękujemy rodzicom klas ósmych za piękną uroczystość, a młodzieży za wspaniałą zabawę.

Strony