Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

Mikołajki w naszym Zespole to dzień niezwykły i pełen radochy. Okazało się, że Mikołaj , a właściwie Mikołaje, nie zapomnieli również o nas. We wszystkich klasach pojawiły się paczki ze smakołykami, tego dnia nikt kalorii nie liczył. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Rutkowska- Wąchała wspólnie z Mikołajami odwiedziła uczniów, obdarowując słodkościami wszystkich grzecznych. A że wszyscy grzeczni byli, słodkości znikały w oka mgnieniu. Podczas lekcji rozmawialiśmy o roli św. Mikołaja, biskupa, od którego wszystko się zaczęło. Pomoc, choćby najdrobniejsza, nie musi być materialna.

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało dotację w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 w wysokości 3000 zł. Za tą kwotę planujemy zakupić książeczki dla naszych przedszkolaków https://www.bn.org.pl/download/document/1632216809.jpg

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna, nie będę powalonym drzewem. Codziennie mocniej w ciebie wrastam radością, smutkiem, dumą, gniewem. Nie będę jak zerwana nić. Odrzucam pusto brzmiące słowa. Można nie kochać cię – i żyć, ale nie można owocować." Dla każdego Polaka ten dzień powinien być wypełniony radością i dumą. Dziś właśnie tak było. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. O godzinie 11.00 w kościele p. w. Opatrzności Bożej odbyła się msza św. , którą sprawowali ks. Dariusz Gronowski oraz ks. Alek Zielonka. Scenografia ołtarza, przygotowana przez ks.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przypadającego na 26 września, uczniowie klasy III B LO i uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami języków obcych, jak co roku, przygotowali wystawę z tej okazji na korytarzach szkolnych. Z materiałów, jakie można zobaczyć i przeczytać, dzieci i młodzież dowiadują się jak np. proste powitania typu - ,,dzień dobry" czy ,,witam" zapisane są nie tylko w języku angielskim czy języku niemieckim, ale również w języku hiszpańskim, chorwackim, szwedzkim...

Prawdziwe starcie ,, GIGANTÓW" ! Od wczesnych godzin porannych na stadionie w Nowym Miasteczku zaroiło się od naszych uczniów . Efektem świetnej współpracy Zespołu Szkół nr 1, Stowarzyszenia Przyjaciół Nowego Miasteczka i GOK- u była dzisiejsza impreza sportowa. Nad całością zawodów czuwali nasi licealiści z klas mundurowych którzy uczyli się organizacji i opieki nad młodszymi uczniami. Tory przeszkód okazały się nie lada wyzwaniem, ale nie odstraszyły nikogo. Uczniowie klas 4-8 i I-III LO zaciekle walczyli na najtrudniejszych trasach.

Jak tradycja nakazuje 1 września każdego roku rozpoczyna się nowy rok szkolny. Tak się stało właśnie dziś. Uczniowie wrócili do placówek po wakacyjnej przerwie. Rok szkolny 2021/2022 potrwa 10 miesięcy. 

Z uśmiechem i nadzieją, że nauka stacjonarna potrwa długo, wszyscy przylądali się remontownej szkole. Na szczęście pierwszy dzień w szkole wolny był od pytania i kartkówek. Dziś uczniowie poznali plan lekcji i mogli jeszcze na chwilę zapomnieć o nauce. 

 

Kolejny poligon klas mundurowych z naszej szkoły odbył się w szerszym gronie niż zawsze. Nasz Zespół Szkół nr1 w Nowym Miasteczku wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowego Miasteczka i Domem kultury w ramach realizacji projektu ,,Zgrana Ekipa " zorganizował festyny i dni otwarte szkoły. Atrakcji i emocji było sporo. Pojedynki na lasery, zasadzki, strzelanie z łuku to niezła frajda dla dużych i małych. Oprócz naszych licealistów swoje drużyny stworzyli również uczniowie klasy 8 b i mieszkańcy Nowego Miasteczka, rodzice z dziećmi.

DZIŚ realizowaliśmy Marszobieg na orientację z przygodą w tle. Uczniowie klas 8 a i 8 b z wychowawcami p Magdaleną Wysoczańską i p. Waldemarem Pukalukiem wyruszyli na wyprawę z mapą. Ppor. Tomasz Kuncik i klasy mundurowe przygotowali niezły wycisk dla naszych przyszłych absolwentów. Ósmoklasiści podzieleni na drużyny szukali wyznaczonych na mapie punktów. Uczniowie klas mundurowych nie ułatwiali tego zadania i szykowali zasadzki, czyli ćwiczyli działania partyzantów. Za broń służyły granaty wodne, które przy dzisiejszych temperaturach były błogosławieństwem.

        Najlepszym sposobem uniknięcia zakażenia koronawirusem jest stosowanie zasady DDM (dystans społeczny, dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczki) Zachowanie dystansu (przynajmniej 1,5 metra) pomaga w zmniejszeniu ryzyka zakażenia ze względu na sposób przenoszenia wirusa.

  W dniach 20.04 - 29.04.21 r. odbyły się w naszej szkole ( po raz pierwszy w formie zdalnej ) zajęcia warsztatowe dla uczniów klas VI i VII SP oraz młodzieży licealnej z klas I i II. Warsztaty zostały zorganizowane przez pedagoga szkolnego, a przeprowadzone przez trenera i pedagoga z Centrum Edukacji i Profilaktyki ,,Dialog" z Krakowa.                                          

Pages