Aktualności z Technikum w Nowym Miasteczku

4 maja 2022 roku ruszył maraton maturalny dla tegorocznych maturzystów. Uczniowie ze wszystkich polskich szkół ponadpodstawowych pierwszego dnia po majówce rozpoczęli sprawdzian dojrzałości. Egzaminy w terminie głównym na poziomie rozszerzonym i podstawowym zakończą się 23 maja 2022 roku.

Opiekun Szkolnego Koła PCK przywiozła z Nowej Soli darowiznę w postaci podpasek marki Femina od Kulczyk Foundation, otrzymanej od sieci Biedronka w ramach Okresowej Koalicji.

Podpaski otrzymały wszystkie dziewczęta z klas 8a, 8b, 8c i 8d oraz z klasy 1 LO.

Za darowiznę bardzo dziękujemy... i nadal bierzemy udział w cyklicznych akcjach i konkursach PCK.

 

Zarząd PCK w Nowej Soli nie zapomniał też o najmłodszych, gdyż uczniowie klasy 1a i 1b za uczestnictwo w akcji ,,Dziel się uśmiechem'' otrzymały pamiątkowe ,,grafiki mycia zębòw''. 

 

A tymczasem w naszym LO ... Dzień bez plecaka dobiega końca . Pomysłowość bez granic, było wszystko, rowery i rowerki, kosze wszelkiego rodzaju, walizki prezesów złote puchary, a nawet czajniczek pani wicedyrektor. Sami zobaczcie .

W Liceum Ogolnokszatlcacym samorząd uczniowski przy wsparciu Dyrekcji szkoły i ppor Tomasza Kuncika zorganizował ognisko integracyjne. A ponieważ pogoda i humory dopisały było to idealne zakończenie dnia pełnego wrażeń.

Zdjęcia: H. Kaczor, B.G

Oj, działo się, działo !

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem.

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

PCK  #na pomocUkrainie

W związku z sytuacją na Ukrainie Polski Czerwony Krzyż  uruchamia zbiórkę materiałów rzeczowych.

Więcej informacji na patatach.

 

Wędrujemy po Nowym Miasteczku w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Pewnego dnia trafiliśmy do Piwnicy pod Ratuszem na zaproszenie pani Henryki Chmurskiej. W takim nietypowym miejscu uczniowie klasy 4a mogli poznać fragment historii Nowego Miasteczka i samej piwniczki, z którymi zapoznała ich absolwentka naszej szkoły, obecnie stażystka, pani Agnieszka Poklepa. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa pięknych prac plastycznych, które powstały na jednym z warsztatów prowadzonych przez panią Krystynę Betiuk oraz wystawa kronik z życia „ Rolniczaka".

Stanisława Krężel uczennica kl. 3a LO zdobyła dziś  - 03.03.2022 r. -  II miejsce XXIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża na etapie rejonowym w Nowej Soli. 

Na każdym z etapów olimpiady odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia. Stasia kolejny raz wykazała się dużo wiedzą na temat problematyki prozdrowotnej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Strony